دومین دستگیری اشتباه به خاطر اختلال فناوری تشخیص چهره

دومین دستگیری اشتباه به خاطر اختلال فناوری تشخیص چهره پلیس آمریكا برای بار دوم در دستگیری یك فرد گرفتار اشتباه شده و آنرا به نقص در فناوری تشخیص چهره مرتبط دانسته است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، یک انطباق و تشخیص غلط توسط فناوری تشخیص چهره به دستگیری فرد بی گناه دیگری در ایالات متحده منجر گردیده است.
طبق گفته مطبوعات دیترویت، پلیس این شهر مردی را به بهتان ورود به اتومبیل شخصی دیگر، گرفتن تلفن سرنشینان و پرتاب آن، شکسته شدن قاب و لطمه دیدن نمایشگر دستگیر کرد.
فناوری تشخیص چهره، "مایکل الیور" را بعنوان مظنون احتمالی نشانه گذاری کرد و شاکی هم عکس او را بعنوان شخصی که به تلفن همراهش لطمه رسانده، معرفی نمود، اما الیور اظهار داشت که مرتکب این جرم نشده است و شواهد نیز این ادعا را تأیید می کنند.
این در حالی بود که فرد مجرم که در یک فیلم که با تلفن همراه یکی از شهروندان ضبط شده بود، شبیه به الیور نبود. برای مثال، الیور بر روی بازوهای خود خالکوبی دارد، در صورتیکه شخص درون ویدیو خالکوبی نداشت و در نهایت قاضی اولیور را تبرئه کرد.
پیش از شروع قوانینی که اخیرا وضع شده است، در مورد نمونه هایی مانند پرونده الیور از فناوری تشخیص چهره استفاده می شد، اما پلیس دیترویت حالا فقط می تواند از این فنآوری برای تحقیق درباره جنایات خشن استفاده نماید.
این نخستین بار نیست که مأموران پلیس یک نفر را به اشتباه دستگیر می کنند. در یک پرونده مشهور در اوایل امسال، آنها تقریباً ۳۰ ساعت شخصی به نام "رابرت ویلیامز" را به بهتان جرمی که مرتکب نشده بودند، دستگیر و بازداشت کرده بودند.
این دو مورد، اولین موارد شناخته شده از دستگیری های اشتباه ناشی از اشتباه فناوری تشخیص چهره است.
نکته حائز اهمیت این است که "الیور" و "ویلیامز" هر دو سیاه پوست هستند و مطالعات مختلف نیز تابحال نشان داده است که فناوری تشخیص چهره در تشخیص چهره سیاهپوستان گرفتار اشتباه می شود.
"دن کوروبکین" مدیر حقوقی اتحادیه آزادی آمریکا در میشیگان اظهار داشت: این فناوری می واند تعداد زیادی از مردم را در معرض فجایعی قرار دهد که "رابرت ویلیامز" و "مایکل الیور" تجربه کرده اند.
وی ادامه داد: قانونگذاران باید برای جلوگیری از این اشتباهات در اجرای قانون حاصل از استفاده از این فنآوری اقدامات فوری انجام دهند تا مشخص شود چه سیاستی در صورت وجود می تواند بطور مؤثر از مضرات این فناوری جلوگیری کند. در عین حال، پلیس و دادستان های سراسر کشور باید کلیه موارد مربوط به استفاده از این فنآوری را بررسی نمایند.
درخواست هایی در سطوح مختلف دولت برای ممنوعیت استفاده پلیس از فناوری تشخیص چهره صورت گرفته است. چندین شهر همچون بوستون و سانفرانسیسکو استفاده از تشخیص چهره را ممنوع یا محدود کرده اند. همین طور اعضای کنگره ماه گذشته لایحه ای را ارائه کردند که به دنبال "ممنوعیت نظارت بیومتریک توسط دولت فدرال بدون مجوز قانونی صریح" است.
بعضی از شرکت های فناوری که در زمینه تشخیص چهره کار می کنند، مواضع خودرا درباره این فناوری باردیگر ارزیابی کرده اند.
بعنوان مثال شرکت IBM گفته است که به علت نگرانی های مربوط به حقوق بشر و حریم شخصی افراد، دیگر فناوری تشخیص چهره را با رویکرد و هدف کلی توسعه نمی دهد.
آمازون نیز استفاده پلیس از فناوری تشخیص چهره خود موسوم به "Rekognition" را متوقف کرده است. این در شرایطی است که شرکت مایکروسافت فعلا فناوری تشخیص چهره خودرا تا زمانی که قوانین فدرال مبتنی بر حقوق بشر در مورد استفاده از این فنآوری وضع نشود، به ادارات پلیس نمی فروشد.1399/04/23
12:07:18
5.0 / 5
2425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات