موفقیت های میثم شكری ساز كارآفرین خلاق

موفقیت های میثم شكری ساز كارآفرین خلاق دیجیتالر: دكتر میثم شكری ساز یكی از كارآفرینان جوان كشور و استان اصفهان است كه موفق به اخذ مدرك دكتری كارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی شده است.


فقط 34 سال سن دارد، یعنی متولد سال 1365. اما این سن کم بدین معنا نیست که او هم مثل برخی از همسن و سالانش هنوز در حال و هوای جوانیست و به فکر تفریح و گشت و گذار و سفر. او با سن کمی که دارد تاکنون توانسته افتخارات بسیاری را در کارنامه خود به ثبت برساند؛ افتخاراتی که موجب شده تا نامش در سال 1396 در کنار مدیران برتر به عنوان برترین مدیر فناوری اطلاعات کشور قرار بگیرد.

میثم شکری ساز مردی 34 ساله است که درحال حاضر صاحب بزرگترین مرکز آموزش مجازی در ایران و صاحب و مدیر هولدینگ بزرگ پارس پندارنهاد است. ایشان بیش از یک دهه پیش زمانی شروع به راه اندازی کسب و کار خود کرد که کم تر کسی به فکر توسعه آموزش الترونیک و مجازی بود. وی با تاسیس "مرکز توسعه آموزش مجازی پارس" توانست جور دیگری این نوع اموزش را به جامعه معرفی کند. عمده فعالیت های دکتر شکری ساز در زمینه آموزش است و در حال حاضر مدیریت هولدینگ پارس پندار نهاد و مجموعه های کوچک و بزرگ آن را به عهده دارد و همچنین به ارائه مشاوره تخصصی در حوزه مدیریت و کارآفرینی نیز می پردازد. اما دکتر میثم شکری ساز کیست و چطور توانسته به چنین جایگاهی دست پیدا کند؟

درباره یک کارآفرین جوان و بنام بیشتر بدانید

دکتر میثم شکری ساز یکی از کارآفرینان جوان کشور و استان اصفهان است که موفق به اخذ مدرک دکتری کارآفرینی خود را از دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسی ارشد MBA و کارشناسی مهندسی صنایع خود را از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران شده است.

ایشان به عنوان یکی از کارآفرینان فعال ایران در سال 1396 یکی از مدیران فناوری اطلاعات برتر کشور شناخته شده است. دکتر شکری ساز که امروز به عنوان یکی از برترین و برجسته ترین مشاوران در زمینه بازاریابی، مدیریت، ارتباطات و منابع انسانی شناخته می شود در زمینه های دیگر از جمله مدیریت هولدینگ پارس پندار نهاد نیز فعالیت دارد.

 

وی علاوه بر مواردی که به آن ها اشاره شد در ترجمه و نوشتن کتاب های کاربردی و پر محتوا نیز فرد فعالی هستند و تاکنون کتاب هایی از جمله استوار، توهم باهوشی، روابط فرد و سازمان، مذاکره با دستان خالی و غیره را به جامعه علمی کشور عرضه کرده است. از دیگر افتخاراتی که تا کنون کسب کرده اند می توان به لوح سپاس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد و لازم به ذکر است که مدارک ارائه شده از طرف موسسات آموزشی دکتر میثم شکری ساز که پس از پایان دوره به دانش پذیران اعطا می شود مورد تایید این وزارت خانه است.

اما موفقیت های میثم شکری ساز تمام شدنی نیست. از سوی دانشگاه صنعتی اصفهان، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دانشگاه آزاد و اتحادیه های دیگر نیز لوح های سپاس و تقدیرنامه های فراوانی به پاس خدمات ایشان در بازاریابی و کارآفرینی تقدیم شده است. دغدغه اصلی دکتر شکری ساز را می توان در ارائه دوره های آموزشی با کیفیت و سطح بالا به خوبی مشاهده کرد که همان آموزش و مهارت آموزی به جوانان ایرانی است تا بتوانند با بهره گیری از این آموزش ها در زمینه ها و رشته های مختلف در ساختن گوشه ای از آینده این کشور ایفای نقش کنند و برای خود و کشوری که در آن زندگی می کنند افراد ثمربخش و مفیدی باشند.

میثم شکری ساز، کارآفرین جوان، نزدیک به یک دهه است که با استفاده از پیشرفت علوم و فناوری های نو و تغییراتی که در حوزه آموزش به سبک های مختلف به وجود آمده است در بخش مجازی و الکترونیک آن فعالیت می کند. البته این آغاز راه ایشان در حوزه آموزش بوده و در کنار این سبک از آموزش از شیوه های دیگر نیز مانند آموزش حضوری نیز برای ارائه مطالب جامع در حوزه های بازاریابی و فروش و ساری حوزه ها استفاده می کنند.

اگر به دهه 80 برگردید و شرایط و سبک های آموزشی موجود در آن سال ها را بررسی کنید، کاملا درک خواهید کرد که فکر نو این کارآفرین جوان در ارائه آموزش مجازی به افراد علاقمند به یادگیری چه تاثیر مثبتی داشته و چه کمک بزرگی به آن ها کرده. در آن روزها آموزش بیشتر روی کلاس های حضوری تمرکز داشت و اگر چه هنوزهم این سبک آموزش جایگاه خود را دارد اما کمتر کسی به این موضوع فکر کرده بود که می توان با کمک تکنولوژی آموزش مجازی را نیز به سایر روش های آموزشی اضافه کرد. ممکن است افرادی وجود داشتند که از پیش این ایده را داشته اند اما کسی که آن را به اجرا درآورد و با تلاش و کوشش خود توانست مرکز توسعه آموزش مجازی پارس را به بزرگترین موسسه آموزش مجازی ایران تبدیل کند دکتر میثم شکری ساز بود.

اما همان طور که می دانید، کارآفرینی یعنی خلاقیت؛ به همین دلیل هم میثم شکری ساز با ذهن خلاق و پویایی که داشت تنها به راه اندازی یک مرکز آموزش مجازی اکتفا نکردو هر روز زمینه اصلی کار خود را که همان آموزش است گسترده تر کرد و امروز صاحب یک هولدینگ شناخته شده با تعداد زیادی زیرمجموعه های کوچک و بزرگ است.

تخریب و شایعه پراکنی دیگر کافیست

بسیاری از ما عادت داریم، افراد موفق و ثروتمندی که این روزها می بینیم را قضاوت کنیم! ما که هیچ کدام از پشت پرده ی تلاش ها و شکست های یک فرد خبر نداریم، پس چرا قضاوت بی جا می کنیم و قصد تخریب موفقیت های دیگران را داریم؟ چرا از این دید به این قضیه نگاه نمی کنیم که ای کاش میثم شکری ساز ها بیشتر بودند تا نرخ بیکاری مان این قدر افزایش پیدا نمی کرد؟ در زیر چتر حمایتی میثم شکری ساز صد ها نیروی کار جوان در حال کار و کسب درآمد می باشند و در تلاش هستند سطح کیفی زندگی خود را بهبود بخشند. به طور کلی تخریب دیگران برای ما که از سال ها رنج و زحمت افراد موفق خبر نداریم، کاری ساده است. اما اگر اساس و بنیاد و ریشه موفقیت های فردی همچون میثم شکری ساز تنومند باشد، چنین شایعاتی نمی تواند خللی در کار او ایجاد کند.

افتخارات و موفقیت های میثم شکری ساز تنها به یک یا دو مورد خلاصه نمی شود و درحال حاضر نیز همچنان در تلاش است که به موفقیت های بیشتری در تمام حوزه های فعالیتش برسد. اما با این همه همیشه افرادی که به دنبال تخریب وجهه افراد موفق هستند، وجود دارند و این روزها در خصوص ایشان شایعات بی پایه و اساسی مبنی بر مبنی جعل مدرک و کلاه برداری پخش شده است.

متاسفانه ما در جامعه ای زندگی می کنیم که مدرک گرایی رواج پیدا کرده و هر روز بیش از روز قبل روی آوردن به دریافت مدارک جعلی بیتر می شود. اما این بدین معنا نیست که هرفردی که به اصطلاح دستی بر آتش دارد و در حوزه آموزش است، کلاهبردار و جاعل مدارک تحصیلی است!!! مدرک گرایی و رواج آن در این روزها دلیلی بر این نیست که هر موسسه و آموزشگاهی که سری در سر ها درآورده است و به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده است متهم به انجام این کار شود. برای فردی به نام میثم شکری ساز خوشبختانه نیازی به توضیح اضافه نیست و هر فردی می تواند با یک جست و جوی ساده به اعتبار ایشان و مدارک اهدایی شان پی ببرد. ضمن اینکه تمامی مدارک حقوقی و قضایی مرتبط با پرونده جعل مدرک که تهمت آن چند سال پیش به ایشان وارد شده بود، موجود می باشد که در آن ایشان و از تمامی این اتهامات مبرا شدند.

1399/04/25
21:59:54
5.0 / 5
1759
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات