برقراری تماس با نصف تعرفه اپراتورها

برقراری تماس با نصف تعرفه اپراتورها به گزارش دیجیتالر به قول معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امكان برقراری تماس صوتی از راه پیام رسان ها با اپراتورهای تلفن همراه با تعرفه نصف تماسهای عادی فراهم گردید.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، بعد از فیلتر شدن پیام رسان خارجی تلگرام در چندین مرحله، مهاجرت کاربران ۵۰ میلیونی به پیام رسان های دیگر همچون نمونه های مشابه خارجی و داخلی شروع شد. بااینکه هنوز تعداد کاربران پیام رسان های داخلی با رقبای خارجی شان قابل قیاس نیست، اما برخی افراد استفاده از امکانات ابزارهای بومی را به ابزارهای خارجی ترجیح می دهند.
طبق آمار عملکرد دولت دوازدهم و گزارشی که از زیرساخت پخش شده، کاربران پیام رسان های بومی به ۲۰ میلیون رسیده است. البته بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته تا تیرماه سال قبل ۴۲.۸ درصد شرکت کنندگان از واتس اپ، ۴۲.۴ درصد از تلگرام، ۲.۸ درصد از سروش، ۰.۷ درصد از بله، ۰.۶ درصد از آی گپ، ۰.۵ درصد از گپ، ۰.۲ درصد از بیسفون و ۰.۱ درصد از ساینا استفاده می کردند که مجموع استفاده از پیام رسان های داخلی را حتی کمتر از ۱۰ درصد نشان میدهد.
امکان پرداخت بوسیله پیام رسان های بومی از مواردی است که نسبت به پیام رسان های خارجی، برای این ابزارهای داخلی برتری به وجود می آورد. حالا برخورداری از امکان تماس صوتی برای پیام رسان های بومی هم می تواند خاصیت دیگری باشد که کاربران را به استفاده از این ابزارها تشویق کند.
حسین فلاح جوشقانی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- مدتی پیش در توییتر نوشت: باتوجه به مصوبه ی شورای عالی فضای مجازی و رسیدن برخی پیام رسان ها به پنج میلیون نصب، برقراری امکان تماس صوتی (call out) با اپراتورهای تلفن همراه در دستور کار قرار گرفته است.
فلاح جوشقانی امروز نیز اعلام نمود: کمیسیون تنظیم مقررات، دستورالعمل نحوه اتصال متقابل اپراتورها با پیام رسان ها را تصویب کرد. بر این اساس اپراتورها موظفند خدمات لازم برای برقراری امکان Call out در پیام رسان ها را برای آنها فراهم آورند. تعرفه این تماس ها نصف تماس عادی خواهد بود.
‏⁧
منبع:

1399/05/06
15:25:01
5.0 / 5
2391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات