دانشمندان راهی برای رصد زباله های فضایی در روشنایی روز پیدا كردند

دانشمندان راهی برای رصد زباله های فضایی در روشنایی روز پیدا كردند به گزارش دیجیتالر دانشمندان به تازگی اعلام نمودند كه راهی برای شناسایی زباله های فضایی حتی در ساعات روز كشف كرده اند كه به صورت بالقوه به ماهواره ها كمك می نماید تا از ایجاد ابری از زباله فضایی در حال چرخش به دور زمین جلوگیری نمایند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، موشک های از کار افتاده، ماهواره ها و قطعات فضاپیما همچون چیزهایی هستند که در مدار زمین در حال گردشند. زباله های فضایی(Space Debris) وسایل گوناگون ساخته انسان هستند که در مدار زمین در حال گردشند، اما دیگر به درد نمی خورند. زباله فضایی در واقع بقایای فعالیت بشر در فضا است، از قطعات سفینه ها گرفته تا قسمت هایی از سفینه که در مراحل مختلف مامورت فضایی از آن جدا می شوند یا هر چیز دیگری که در مدار زمین رها شده و دیگر کاربردی ندارد.
با استفاده از لیزر می توان از زمین زباله های فضایی را شناسایی کرد اما تابحال این روش تنها برای چند ساعت و در گرگ و میش شب قابل اجرا بوده است چونکه فقط در آن زمان است که ایستگاه ردیابی روی زمین در تاریکی است و زباله های فضایی توسط نور خورشید می درخشند.
تیمی از محققان اتریشی حالا این ایده را مطرح کرده اند که می توان توسط چند ابزار زباله های فضایی را در روز هم شناسایی کرد. محققان گفتند با استفاده از تلفیقی از یک ردیاب تلسکوپی و یک فیلتر می توانند زباله های فضایی را در طول روز در آسمان مشاهده کنند.
محققان این مطالعه همینطور یک سیستم نرم افزاری برای تشخیص هدف در زمان واقعی/حال تهیه کرده اند که پیشبینی می کند چه موقع امکان دارد این زباله های فضایی قابل مشاهده باشند. به صورت کلی محققان با این روش جدید می توانند مدت زمان بررسی و شناسایی زباله های فضایی را از شش ساعت به ۲۲ ساعت در روز بالا برند.
"مایکل استیندورفر" (Michael Steindorfer) از "موسسه تحقیقات فضایی آکادمی علوم اتریش" اظهار داشت که این تکنیک گرچه هنوز آزمایشی است اما به صورت قابل توجهی از نیرویی که انسان ها تنها طی مدت محدودی می بایست برای شناسایی زباله های فضایی با لیزر در آسمان صرف بکنند، می کاهد.
یافته های این مطالعه در مجله "Nature Communications "منتشر شد.
منبع:

1399/05/15
22:11:07
5.0 / 5
2304
تگهای خبر: ساخت , سیستم , فیلتر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات