توالت های سرپایی و معضل گسترش كروناویروس

توالت های سرپایی و معضل گسترش كروناویروس به گزارش دیجیتالر محققان می گویند استفاده از توالت های سرپایی سبب پخش شدن ذرات كروناویروس در هوا می شود و بنابراین باید در سرویسهای بهداشتی عمومی هم ماسك زد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از دیلی میل، این پژوهشگران اعلام کردند که استفاده از توالت سرپایی در خدمات بهداشتی، موجب می شود ذرات حاوی کروناویروس با شدت به هوا پراکنده شوند.
بدین سان متخصصان سفارش کرده اند که مردم باید در توالت های عمومی ماسک بزنند.
پژوهشگران چینی چگونگی پراکندگی ذرات در هنگام مصرف توالت سرپایی توسط افراد را شبیه سازی کردند که یک اسپری نامرئی از قطرات کوچک بالقوه عفونی ایجاد می شود.
آنها دریافتند که به هنگام استفاده، ۵۷ درصد از ذرات از این نوع توالت به بیرون رانده می شوند و در عرض کمتر از شش ثانیه روی ران فرد می نشیند.
این یافته ها به دنبال پژوهش های قبلی است که نشان داده بود توالت های فرنگی هم ابرهایی بالقوه از ذرات ویروسی در بالای خود دارند. بخصوص زمانی که درپوش توالت باز مانده باشد.
یافته های این پژوهشگران بر اهمیت استفاده از ماسک تاکید می کند تا با تهدیدات بهداشت عمومی ناشی از کروناویروس مقابله شود.
پروفسور لیو محقق پروژه اظهار داشت: از کار تحقیقاتی ما می توان نتیجه گرفت که استفاده از توالت سرپایی در واقع موجب گسترش باکتری ها و ویروس ها می شود.
وی ادامه داد، در دوران پاندمی "کووید-۱۹" استفاده از ماسک در خدمات عمومی باید الزامی شود.
الان در انگلیس استفاده از ماسک در مکان های حمل و نقل عمومی مانند ایستگاه های راه آهن، فروشگاه ها، مکانات تفریحی و اماکن عمومی مانند هتل ها الزامی است.
در این پروژه پژوهشگران دانشگاه "یانگژو "(Yangzhou) چین حرکت آب به هنگام استفاده از توالت سرپایی و ارتباط آن با هوای اطراف را شبیه سازی کردند.
مدلهای کامپیوتری آنها نشان داد که نحوه جریان آب موجب گسترش خارجی ذرات می شود و بیش از ۵۷ درصد ذرات از توالت به هوای اطراف پخش می شوند.
نتایج این پژوهش در مجله " Physics of Fluids" منتشر شد.
منبع:

1399/05/29
22:30:53
5.0 / 5
2081
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات