مالیات فیس بوك در انگلیس لغو شد

مالیات فیس بوك در انگلیس لغو شد به گزارش دیجیتالر انگلیس از طرح دریافت مالیات از شركتهای فناوری آمریكایی نظیر گوگل و فیس بوك به دلیل نگرانی از آسیب دیدن توافق تجاری با آمریكا صرفنظر كرد.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، روزنامه "میل آن ساندی" در گزارشی نوشت: ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس می خواهد مالیات بر شرکتهای فناوری نظیر فیسبوک و گوگل را حذف کند برای اینکه طرح مذکور عایدی چندانی به همراه ندارد و ممکنست به کوشش برای توافق تجاری با آمریکا لطمه بزند.

انگلیس بعد از پیشرفت آهسته مذاکرات جهانی درباب نحوه دریافت مالیات از غولهای فناوری که خیلی از آنها آمریکایی هستند، در آوریل مالیات خدمات دیجیتالی را معرفی نمود.

انتظار می رود این مالیات حدود ۵۰۰ میلیون پوند معادل ۶۵۴ میلیون دلار در هر سال برای فاینانس عمومی انگلیس درآمد به همراه داشته باشد. اما این رقم تنها قسمتی از ۲۰۰ میلیارد پوند بدهی است که انگلیس از زمان آغاز شیوع پاندمی کووید ۱۹ به بار آورده است.

مالیات مذکور ممکنست مانع توافق تجاری دوجانبه پسا بریگزیت میان انگلیس و آمریکا شود. فرانسه و کشورهای دیگر هم مالیاتهای مشابهی را وضع کرده اند یا در نظر دارند وضع کنند.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه "میل آن ساندی" به نقل از نماینده وزارت دارایی انگلیس نوشت: ما روشن کرده ایم که این یک مالیات موقت است و بمحض این که راهکار جهانی مناسبی وجود داشته باشد، حذف خواهد شد و ما سرگرم همکاری با شرکای بین المللی خود برای رسیدن به چنین هدفی هستیم. 

1399/06/04
13:08:16
5.0 / 5
2091
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات