عكس روز آژانس فضایی اروپا؛

آهنگ یك دنباله دار را بشنوید بعلاوه فیلم

آهنگ یك دنباله دار را بشنوید بعلاوه فیلم آیا تابحال آهنگی كه یك دنباله دار بوجود می آورد را شنیده اید؟ اگر پاسختان خیر است، می توانید ویدئوی جدیدی را كه به تازگی آژانس فضایی اروپا در حساب كاربری خود در اینستاگرام منتشر نموده، مشاهده كنید.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، آژانس فضایی اروپا به تازگی ویدیوئی از صدای آهنگی که توسط دنباله دار چوریوموف-گراسیمنکو یا ۶۷ پی/چوریوموف-گراسیمنکو(۶۷P) بوجود آمده را منتشر نموده است.
به نظر می آید دنباله دار ۶۷ پی در حال اجرای یک آهنگ در حالت نوسان در میدان مغناطیسی در محیط دنباله دار خود است. صدای این آهنگ ۴۰-۵۰ میلی متر هرتز است که این در بازه بسیار پایین تری از بازه شنوایی انسان که معمولاً بین ۲۰ هرتز و ۲۰ کیلوهرتز قرار دارد، است. برای ساختن موسیقی که برای انسان به صورت واضح قابل شنیدن باشد فرکانس ها با یک روش، در حدود ۱۰ هزار واحد افزایش یافته است.⠀⠀⠀
این آهنگ برای نخستین بار به صورت واضح در ماه آگوست سال ۲۰۱۴ و هنگامی که فضاپیمای "روزتا" در فاصله ۱۰۰ کیلومتری این دنباله دار قرار داشت، توسط آزمایش مغناطیس سنج شنیده شد.
دانشمندان فکر می کنند که تولید این آهنگ می تواند به علت فعالیت دنباله دار مذکور باشد و دنباله دار آهنگ را هنگامی که ذرات خنثی را در فضا آزاد می کند(جایی که آنها به علت فرآیندی به نام یونش بار الکتریکی می گیرند) تولید می کند، اما مکانیسم دقیق فیزیکی پشت ایجاد این نوسانات همچنان یک راز باقی مانده است.⠀
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/06/07
13:16:57
5.0 / 5
1968
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات