میكروربات هایی كه اتصال میان سلول های عصبی را برقرار می كنند

میكروربات هایی كه اتصال میان سلول های عصبی را برقرار می كنند دیجیتالر: پژوهشگران كره جنوبی، میكروربات هایی ابداع نموده اند كه می توانند به برقراری اتصال میان سلول های عصبی كمك كنند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس نیوز، ربات های کوچک می توانند اتصالات میان سلول های عصبی باشند و مانند پلی میان دو گروه متفاوت از سلول ها عمل کنند. به قول پژوهشگران، امکان دارد که این ربات های کوچک بتوانند به رشد شبکه ای از سلول های عصبی در آزمایشگاه کمک کنند و حتی به تقویت روش های ترمیم سلول های عصبی بیانجامند.
پژوهشگران "موسسه علم و فناوری کره جنوبی"(KIST) به سرپرستی "یونهی کیم"(Eunhee Kim) و "هونگسو چوی"(Hongsoo Choi)، از مهندسان این موسسه، ربات های مستطیل شکلی ابداع نموده اند که طول آنها ۳۰۰ میکرومتر است. در قسمت بالای ربات ها، شیارهای باریک و افقی، تقریباً به عرض شاخه های سلول های عصبی قرار دارند که پیام ها را با سلولهای دیگر رد و بدل می کنند.
پژوهشگران دریافتند که این میکروربات ها، زمین حاصلخیزی برای سلول های عصبی موش ها هستند. همزمان با رشد سلول ها، آکسون های ارسال کننده پیام و دندریت های گیرنده پیام، شیارهای باریک این ربات ها را دنبال می کنند.
هدف یک میکروربات در زمانی که با حدود ۱۰۰ سلول عصبی بارگیری شد، این بود که بین دو گروه جداگانه از سلول های عصبی قرار بگیرد و فاصله میان آنها را پر کند. میدان های مغناطیسی چرخشی، میکرو ربات را به سمت هدف هدایت می کند.


این اتصالات جدید، به سیگنال های عصبی امکان دادند تا از یک خوشه سلول های عصبی به خوشه دیگری انتقال یابند. شاید ایجاد این پل های عصبی، به پژوهشگران امکان دهد تا مدلهای بهتری از شبکه های پیچیده سلول های عصبی مغز طراحی نمایند. امکان دارد که سیستم های مشابه، به ابداع روش های جدیدی جهت بررسی رشد سلول های عصبی منجر شوند و نهایتا به درمان افراد مبتلا به صدمه های عصبی کمک کنند.
این پژوهش، در مجله "Science Advances" به چاپ رسید.
منبع:

1399/07/05
13:48:22
5.0 / 5
2033
تگهای خبر: ربات , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات