محدودیت صادرات آمریكا برای بزرگترین تراشه ساز چین

محدودیت صادرات آمریكا برای بزرگترین تراشه ساز چین به گزارش دیجیتالر آمریكا برای صادرات به شركت SMIC چین با این ادعا كه تجهیزات این شركت تراشه ساز امكان دارد برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار گیرد، محدودیتهایی وضع كرد.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، بر مبنای نامه ای که روز جمعه از جانب وزارت بازرگانی آمریکا انتشار یافته است، تأمین کنندگان برخی تجهیزات برای شرکت SMIC چین حالا باید ابتدا مجوزهای صادرات دریافت نمایند.

اقدام اخیر به منزله تغییر رویه سیاست آمریکاست که اوایل سالجاری اعلام نموده بود فروش به شرکت SMIC نیازی به مجوز ندارد.

این تراشه ساز چینی اعلام نمود اطلاعیه رسمی در مورد محدودیتها را دریافت کرده است و گفت هیچ ارتباطی با ارتش چین ندارد. این شرکت باردیگر تصریح کرد که نیمه رساناها را تولید کرده و تنها برای کاربران غیرنظامی و تجاری خدمات فراهم می آورد.

شرکت SMIC جدید ترین شرکت فناوری بزرگ چینی است که با محدودیتهای تجاری آمریکا روبرو می شود که با استناد بر مسائل امنیتی ملی یا سیاستهای خارجی آمریکا وضع می شوند. دسترسی شرکت مخابراتی هواوی به تراشه های پیشرفته آمریکایی هم بعد از افزودن شدن این شرکت به فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا، محدود شده است.

وضعیت جدید شرکت SMIC چین به دشواری اضافه شدن به فهرست سیاه نیست.

شرکتهای آمریکایی نظیر لام ریسرچ، کی ال ای کورپ و اپلاید متریالز که تجهیزات تراشه سازی مهمی را تأمین می کنند، امکان دارد حالا برای فروش کالاهای خاص به شرکت SMIC به دریافت مجوز نیاز داشته باشند.

بر اساس گزارش رویترز، دولت آمریکا به میزان فزاینده ای توجه خویش را معطوف شرکتهای چینی کرده که ارتش چین را تقویت می کنند و به تازگی ۲۴ شرکت و اشخاصی چینی که گفته شده در اقدامات ساخت و ساز و نظامی در دریای جنوب چین مشارکت داشته اند را هدف تحریم قرار داد که اولین تحریم ضد پکن در مورد این آبراه استراتژیک مورد مناقشه بود.

منبع:

1399/07/06
20:05:51
5.0 / 5
1817
تگهای خبر: اپل , تولید , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات