فاز نخست شبكه هوشمند مدارس افتتاح می شود

فاز نخست شبكه هوشمند مدارس افتتاح می شود به گزارش دیجیتالر فاز نخست شبكه هوشمند مدارس كشور فردا با دستور رئیس جمهوری، به صورت رسمی افتتاح می شود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، زمانی که دولت یازدهم آغاز به کار کرد، تعداد معدودی از روستاهای کشور دارای ارتباط اینترنتی بودند؛ اما دولت دوازدهم با تاکید بر «عدالت ارتباطی» که از مصادیق «عدالت اجتماعی» است گام های بلندی در این حوزه برداشت. در همین راستا اتصال تمامی شهرها و اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات و نسل سوم و چهارم تلفن همراه در دستور کار قرار گرفت.
همینطور در جهت تحقق «عدالت آموزشی» و به منظور بهره مندی تمامی دانش آموزان کشور از مزایای آموزش مجازی، ۳۸ هزار و ۳۳۳ مدرسه شهری و ۳۸ هزار و ۶۷ مدرسه روستایی به پوشش شبکه هوشمند مدارس کشور خواهند پیوست.
در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که روز دوشنبه با حضور رئیس جمهوری و از راه ویدئو کنفرانس، فاز نخست شبکه هوشمند مدارس کشور با اتصال بیشتر از ۷۶ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات به صورت رسمی شروع به کار می کند.
بر طبق این گزارش، بزودی تمامی مدارس کشور تحت پوشش شبکه هوشمند قرار می گیرند.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - سال قبل از تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش برای اتصال تمامی مدارس کشور به شبکه ملی اطلاعات و هوشمندسازی آنها اطلاع داده بود. هرچند، انتشار کرونا در کشور و محرومیت استان ها و مدارس روستایی از اتصال به اینترنت، اهمیت این مورد را بیشتر از پیش آشکار کرد.
آذری جهرمی همینطور ۱۲ شهریورماه سالجاری، اعلام کرده که با همکاری وزارت آموزش و پرورش، کار اتصال پرسرعت و مجانی همه ی مدارس کشور به شبکه ی ملی اطلاعات به پایان رسید تا ⁧‫دسترسی همگانی‬⁩ به آموزش مجازی محقق شود.
منبع:

1399/07/14
13:24:53
5.0 / 5
1768
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات