وزیر آموزش و پرورش:

استفاده از پیام رسان های خارجی توسط مدارس ممنوع گردید

استفاده از پیام رسان های خارجی توسط مدارس ممنوع گردید وزیر آموزش و پرورش از تشكیل كارگروه مشتركی با وزارت ارتباطات جهت بررسی و تصمیم گیری درباره مسائلی چون توسعه شبكه شاد و رفع اشكالات آن اطلاع داد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه «نهمین گفت وگوی هفته» که با حضور وزیر ارتباطات برگزار گردید با اشاره به اینکه این نشست هر دوهفته یکبار با حضور یکی از اعضای کابینه و با هدف بررسی مسائل مشترک وزارت آموزش و پرورش و دستگاه مربوط برگزار می گردد اظهار داشت: در این جلسه درباره توسعه شبکه شاد و رفع مسائل و مشکلاتی که در راه توسعه شاد وجود دارد، هوشمندسازی مدارس و یکپارچه سازی سامانه های آموزش و پرورش گفتگو شد.

وی اضافه کرد: مدیران کل استان ها به نمایندگی از سایر استان ها نکاتی را به استحضار وزیر ارتباطات رساندند و ایشان هم زمینه های کار را مورد بحث قرار داد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حاصل این نشست تشکیل یک کارگروه مشترک بود اظهار داشت: این کارگروه مسائل را به صورت دقیق بررسی و تصمیم گیری خواهد نمود.

حاجی میرزایی اضافه کرد: امروز بستر آموزش مجازی به علت انتشار کرونا به یک بستر واقعی و جدی تبدیل گشته است و لازم است برای توسعه این بستر رفع اشکالات و موانع و ایمن سازی استفاده دانش آموزان از این فضا و بستر، تدبیری اندیشیده شود.
وی با اشاره به اینکه مسائل خوبی در این جلسه عنوان شد اظهار داشت: امیدوارم با تفاهمات به عمل آمده شاهد پیشرفت کار باشیم.
وزیر آموزش و پرورش درپاسخ به پرسشی پیرامون ضعیف بودن اینترنت در بعضی مناطق و قابل استفاده نبودن شبکه شاد اظهار داشت: ابتدا این نکته را بگویم که آقای جهرمی به صورت ویدئوکنفرانس در جلسه امروز حضور داشتند و علت این بود که یکی از فرزندان ایشان علائمی نشان داده بود و چون نتیجه تست تا بعدازظهر مشخص می شود، ایشان احتیاط کردند که در جمع همکاران ما حاضر شوند.


مشکلات در تأمین اینترنت شاد را گزارش دهید

حاجی میرزایی اضافه کرد: بطور قطع استفاده از اینترنت برای شبکه شاد چه برای معلمان و چه دانش آموزان مجانی است و اگر کسی در تأمین اینترنت مجانی مشکلی دارد حتما گزارش دهد. وزارت ارتباطات اعلام نمود و برخی مواردی که شکایت کرده بودند واقعی نبود.
وی با اشاره به اینکه در بعضی ساعات روز با ترافیک بالا مواجه می شویم اظهار داشت: یک علت این است که باید زیرساخت فنی شاد توسعه یابد که همراه اول برای تقویت آن اقدام نموده و وزارت ارتباطات برای تقویت زیرساخت ها با همراه اول همراهی کرده و قول مساعدت داده است. نکته دیگر اینکه ترافیک را در چهار قطب اصلی کشور یعنی آذربایجان شرقی، فارس، خراسان، تهران و اصفهان توزیع می کنند که این هم می تواند در کاهش بار ترافیکی در ساعات پرمصرف موثر باشد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در آموزش و پرورش هم با توزیع زمان کلاس ها از بامداد تا بعدازظهر سعی کردیم ساعات ۱۰ تا ۱۲ که با ترافیک بیشتری روبه رو هستیم حجم کمتری از کار را متوجه این ساعت نماییم.اینترنت معلمان در شاد مجانی است

بسته ۲۰ گیگابایتی معلمان تمدید نمی گردد

حاجی میرزایی در پاسخ به اینکه بسته اینترنتی ۲۰ گیگابایتی معلمان به پایان رسیده، آیا بسته جدیدی منظور می شود؟ اظهار نمود: اینترنت معلمان در شبکه شاد کلا مجانی است؛ بدون هیچ محدودیتی. تمام معلمانی که در شاد فعالیت می نمایند اینترنتشان مجانی است و آن ۲۰ گیگابایت مختص اموری بود که معلمان می خواستند خارج از شبکه شاد برای آماده کردن محتوای درسی کاری انجام بدهند.

وی افزود: نیازی به این بسته اینترنتی در این مرحله از کار نیست چونکه معلمان می توانند تمام خدمات و کارهایشان را از راه شبکه شاد دنبال کنند. همه اپراتورهایی که خدمات اینترنتی را عرضه می کنند این مورد را رعایت می کنند.


مدارس اجازه ندارند از پیام رسانی غیر از شاد استفاده کنند

استفاده از پیام رسانهای خارجی ممنوع

وزیر آموزش و پرورش درباره استفاده از دیگر پیام رسان ها هم اظهار داشت: برای تمام مدارس استفاده از شاد، تعیین شده و اجازه ندارند از دیگر پیام رسان های خارجی استفاده کنند. شاد امکانات و ظرفیت های خوبی دارد و تنوع خدمات آن در هیچ یک از سرویسهای خدمت رسان آموزشی وجود ندارد.

حاجی میرزایی افزود: آمار استفاده و پیوستن به شاد هم روز به روز در حال افزایش می باشد و مسائل و مشکلاتش کاسته می شود. این اپلیکیشن بیشترین کاربر و بیشترین میزان استفاده را دارد. شبکه شاد خودش را در راه حرکت کامل می کند. ضمن آنکه برای بخش خصوصی که مایل به عرضه خدمات آموزشی است دستورالعملی را تدوین و ابلاغ کردیم.

وی در پاسخ به اینکه اگر مدرسه ای از اپلیکیشن دیگری استفاده نماید باید پاسخگوی آموزش و پرورش باشد؟ اظهار داشت: بله، قطعا؛ اگر اعلام گردد حتما رسیدگی خواهد شد.


کیفیت آموزش شاد بالاست

وزیر آموزش و پرورش درباره نگرانی خانواده ها از کیفیت آموزش اظهار نمود: بطور قطع حالا هم کیفیت آموزش در شبکه شاد، بالاست چونکه از بهترین دبیران استفاده کردیم و محتوای آموزشی را تولید و در شاد بارگذاری کردیم و امکانات خوبی در اختیار معلمان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: برخی مشکلات به زیرساخت های فنی مربوط می شود که شناسایی شده و در صدد رفع آنها هستیم. شاد هر هفته با شاد هفته قبل متفاوت خواهد بود و خدمات بهتر و هموارتری را عرضه خواهد نمود.


خانواده هایی که نگران افت کیفیت آموزشی هستند، می توانند از آموزش حضوری استفاده کنند

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه ما بعنوان متولی آموزش از ابتدا سفارش مان به خانواده ها این بوده که آموزش حضوری بهترین نوع آموزش است و ارتباط چهره به چهره معلم با دانش آموز و ارتباط دانش آموز با گروه همسالان مزیت های بسیاری دارد که با آموزش مجازی قابل قیاس نیست اظهار داشت: در بسیاری کشورهای اروپایی که حتی محدودیت تردد وضع کرده اند اما مدارس را نبسته اند. مدارس باید باز و فعال باشد و ترجیح ما آموزش حضوری است.

وی افزود: ازاین رو خانواده هایی که نگران افت کیفیت آموزش هستند می توانند از آموزش حضوری هم استفاده کنند و به مدرسه سربزنند تا از میزان رعایت مقررات بهداشتی اطمینان حاصل کنند. اما از آن سو اگر خانواده ای مایل به آموزش حضوری نباشد، آموزش مجازی برقرار است و تلاش ما این است که آموزش باکیفیت باشد. تصمیم در اینباره در اختیار خانواده است.


کل محتوای درسی تا آخر سال به اتمام می رسد؛ نگران نباشید

وزیر آموزش و پرورش درباره نگرانی معلمان در خصوص احتمال عدم اتمام کتب درسی در موعد مقرر و حذف بخشی از محتوای کتب درسی هم اظهار داشت: به هیچ وجه این اتفاق نمی افتد و در معاونت آموزش ابتدایی و متوسطه تقسیم بندی زمان آموزش را اعلام نموده اند و طبق آن پیش می رویم و کل محتوای درسی تا آخر سال به اتمام می رسد.

حاجی میرزایی افزود: وقتی جریان آموزشی به وضعیت جدیدی تغییر می کند، پیشبرد آن نیازمند مشارکت همگانی است و تمام تلاش ما این است که آموزش را با مشارکت جمعی با کیفیت دنبال نماییم.

منبع:

1399/07/28
15:52:05
5.0 / 5
1613
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات