تحقق عدالت آموزشی با توسعه زیرساخت های ارتباطی

تحقق عدالت آموزشی با توسعه زیرساخت های ارتباطی به گزارش دیجیتالر با توسعه زیرساخت های ارتباطاتی، در جهت تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی، در دورافتاده ترین روستاهای كشور هم دانش آموزان و دانشجویان از امكان آموزش مجازی برخوردار شده اند.​


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، بر اثر شیوع کرونا، شرایطی در دنیا پیش آمد و سبک های زندگی به شدت تحت تأثیر قرار گرفت. یکی از حوزه هایی که تحت تأثیر قرار گرفت بخش آموزش کشورها است که خیلی از کشورها آمادگی لازم را برای مواجهه با این پدیده را نداشتند.
باتوجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی، آموزش مجازی بعنوان یکی از طریق کارهای تحقق این امر موردتوجه قرار گرفت. در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با عرضه ویدئوی جدیدی از «ایران هوشمند»، توسعه ارتباطات روستایی در امتداد تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی را موردتوجه قرار داده است. اگر توجه ویژه دولت دوازدهم به مبحث توسعه زیرساخت های ارتباطی باهدف تحقق «عدالت ارتباطی» در تمامی شهرها و اغلب روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور نبود، امروز این نوع آموزش برای برقراری «عدالت آموزشی» ممکن نبود.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- مدتی پیش با اعلان اینکه امروز همه کشور تحت پوشش نسل سوم اینترنت قرار دارد و روستاهای بالای۲۰ خانوار هم به این شبکه متصل هستند، اظهار کرد: آموزش های مجازی که از راه شبکه شاد عرضه می شود، نخستین شبکه ای بود که زیرساخت شبکه اینترنت را بطور جدی محک زد.
به قول وزیر ارتباطات، باتوجه به تفاهم نامه هوشمندسازی مدارس، تجهیز مدارس بر عهده آموزش و پرورش و عرضه زیرساخت ها بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. تابحال هوشمندسازی ۶۷ هزار مدرسه انجام شده و در فاز بعد بیشتر مدارس به فیبر نوری مجهز می شود؛ البته این کار در در روستاها زمان بر است.
همینطور بر مبنای برنامه ششم توسعه، باید اینترنت مدارس شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر مجانی باشد، در صورتیکه وزارت ارتباطات اعلام نموده اینترنت همه مدارس و همینطور استفاده از سامانه شاد برای دانش آموزان مجانی است و به قول آذری جهرمی، روزانه سه میلیارد تومان یارانه بابت اینترنت مجانی به آموزش و پرورش از سوی دولت پرداخت می شود.

منبع:

1399/07/30
22:27:25
5.0 / 5
1836
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات