تشخیص آنتی بادی ویروس كرونا تا ۷ماه پس از بهبودی

تشخیص آنتی بادی ویروس كرونا تا ۷ماه پس از بهبودی به گزارش دیجیتالر خراسان رضوی بر مبنای نتایج تحقیق جدید كه ۳۰۰ بیمار آلوده به ویروس و ۱۹۸ بیمار بهبودیافته از ویروس را ارزیابی كرده است، آنتی بادی ها ضد ویروس كرونا جدید با افزایش سریع در ۳هفته اول بعد از بروز علایم و تا ۷ماه بعد از مبتلا شدن به این بیماری قابل تشخیص هستند.


به گزارش نیوز، شرکت کنندگان آنتی بادی هایی با فعالیت خنثی سازی تایید شده تا چند ماه بعد از عفونت با ویروس سارس-کوو-۲ (SARS-CoV-۲) داشتند.
مارک ولدوئن سرپرست این تحقیق از موسسه مولکولی (Molecular) پرتغال، سطح آنتی بادی بیشتر از ۳۰۰ بیمار مبتلابه کووید-۱۹ در بیمارستان و کارکنان مراقبت های بهداشتی، ۲۵۰۰ کارمند دانشگاه و ۱۹۸ داوطلب بعد از بهبود کووید-۱۹ را بررسی کردند.
نتایج این تحقیق نشان داد که ۹۰ درصد افراد آنتی بادی قابل تشخیص دارند که تا ۷ماه بعد از بهبود کووید-۱۹ وجود دارد. همینطور مشخص شد که سن در مقادیر آنتی بادی تولیدشده عامل اشتباهی نیست، اما شدت بیماری هم مهم می باشد.
ولدوئن اظهار داشت: "سیستم ایمنی بدن ما ویروس سارس-کوو-۲ (SARS-CoV-۲) را صدمه رسان می داند و در واکنش به آن آنتی بادی تولید و به مبارزه با ویروس کمک می نماید. "
وی ادامه داد: "نتایج این مطالعه مقطعی ۶ ماهه یک الگوی کلاسیک با افزایش سریع سطح آنتی بادی در سه هفته اول بعد از علایم کووید-۱۹ است و همان گونه که انتظار می رود، کاهش به سطح متوسط پس ازآن بیان شد. "


بر مبنای یافته ها، دانشمندان اعلام کردند که مردان به صورت متوسط بیشتر از زنان آنتی بادی تولید می کنند، اما سطح آنها در مرحله تجزیه متعادل می شود و در ماه های پس از عفونت سارس-کوو-۲ بین دو جنس مشابه است.
در مرحله حاد پاسخ ایمنی، محققان سطح آنتی بادی بیشتری را در افراد با بیماری شدیدتر مشاهده نمودند. آنان گفتند: سن عامل ویران کننده برای تولید آنتی بادی نیست چونکه تفاوت مفهوم داری بین گروه های سنی مشاهده نشد.
درحالی که با کاهش زمان، آنتی بادی ها کاهش یافته بود، گروه دانشمندان دریافت که "فعالیت خنثی سازی قوی" تا ماه هفتم بعد از عفونت در بخش بزرگی از افراد غربالگر شده مبتلابه ویروس وجود دارد.
ولدوئن اظهار داشت: " این تحقیق اطلاعات تفصیلی برای سنجش های استفاده شده، تسهیل بیشتر و تحلیل طولی مصونیت محافظتی در مقابل سارس-کوو-۲ فراهم می آورد. "
وی ادامه داد: "مهم این است که سطح مداوم آنتی بادی های خنثی کننده گردش خون را در بیشتر افراد با تایید عفونت به سارس-کوو-۲ را برجسته می کند. "
محققان معتقدند ماه های آینده برای ارزیابی قدرت پاسخ ایمنی به عفونت سارس-کوو-۲ و یافتن سرنخی برای سوالاتی ازجمله مدت زمان وجود آنتی بادی در گردش و تأثیر عفونت مجدد حیاتی خواهد بود.
نتایج این تحقیق در نشریه اروپایی Immunology منتشرشده است.1399/08/05
22:51:43
5.0 / 5
1795
تگهای خبر: ایمنی , تولید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات