شناسایی یك التهاب جدید در افراد مبتلا به ایدز

شناسایی یك التهاب جدید در افراد مبتلا به ایدز دیجیتالر: پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود، یك التهاب جدید را در افراد مبتلا به ایدز كشف كرده اند و اهتمام دارند درمان جدیدی برای كاهش این التهاب عرضه كنند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، بااینکه درمان های ضد ویروسی که برای مقابله با ویروس HIV به کار می روند، تاثیر زیادی دارند اما بررسی ها نشان می دهند افرادی که به این ویروس مبتلا هستند، نسبت به بقیه افراد، پیری زودرس و کاهش طول عمر بین پنج تا ۱۰ سال را تجربه می کنند.
این پیامدها با التهاب مزمن نیز هم راه است که می تواند به آغاز بیماری های در رابطه با افزایش سن مانند تصلب شرایین، سرطان و اختلالات عصبی شناختی منجر شود.
پژوهشگران "مرکز پزشکی بوستون"(BMC) در بررسی جدیدی، عواملی را که می توانند در بروز التهاب نقش داشته باشند، ارزیابی کردند و ناتوانی در کنترل آران ای ویروس HIV را یک عامل مهم در بروز این التهاب شناختند.
نتایج این پژوهش، بر ارائه درمان های جدیدی تاکید دارد که التهاب دائمی را در بیماران مبتلا به HIV هدف قرار می دهند تا درمان آنها نتیجه بهتری داشته باشد. ویروس HIV بعد از مبتلا کردن شخص، برای همیشه قسمتی از DNA او می شود.
سلول های مبتلا در بیشتر موارد خاموش هستند و ویروس را تکثیر نمی کنند اما آران ای که DNA ویروس آنرا تولید می کند، اولین گام برای تکثیر ویروس محسوب می شود. درمان های ضد ویروسی می توانند به پیش گیری از نتایج بروز ایدز کمک کنند اما توانایی پیش گیری از التهاب مزمنی را که در بیماران مبتلا به HIV متداول می باشد و به مرگ و میر منجر می شود، ندارند.
"نینا لین"(Nina Lin)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: پژوهش ما می خواهد یک ارتباط احتمالی را میان سلول های آلوده به HIV و بروز التهاب مزمن در افراد مبتلا به این ویروس شناسایی کند.
پژوهشگران در این پروژه، ۵۷ بیمار مبتلا به HIV را که تحت درمان ضد ویروسی قرار گرفته بودند، بررسی کردند. آنها میزان التهاب خون و ویروس ها را در بیماران جوان و مسن مقایسه کردند. سپس به بررسی توانایی التهاب خون در فعال کردن تولید HIV از سلول های خاموش پرداختند.
دکتر "مانش ساگار" (Manish Sagar)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: یافته های این پژوهش نشان می دهند که به درمان های جدیدی برای هدف قرار دادن التهاب در بدن افراد مبتلا به HIV نیاز داریم. داروهای ضد ویروسی کنونی، از بروز عفونت جدید پیشگیری می کنند اما نمی توانند به پیش گیری از تولید آران ای ویروس HIV بپردازند.
وی اضافه کرد: ما امیدواریم که پژوهش ما به بررسی و ارائه داروهایی منجر شود که می توانند تولید آران ای ویروس HIV را متوقف کنند تا التهاب کم شود.
این پژوهش، در مجله "Journal of Infectious Diseases" به چاپ رسید.
منبع:

1399/08/12
14:40:36
5.0 / 5
1518
تگهای خبر: تجربه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات