كاهش روان آشفتگی بعد از جراحی مغزی با كمك یك بازی ویدیویی!

كاهش روان آشفتگی بعد از جراحی مغزی با كمك یك بازی ویدیویی! پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدیدی دریافتند كه انجام دادن یك بازی ویدیویی كه برای تمرین مغز طراحی شده است، می تواند میزان بروز روان آشفتگی را بعد از جراحی مغزی كم كند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، دانشمندان باور دارند که تمرین دادن مغز با کمک بازی های ویدیویی قبل از جراحی های مهم مغزی می تواند از بروز "روان آشفتگی" یا "دلیریوم" (Delirium) پیشگیری کند و به روند بهبود سرعت ببخشد.
پژوهشگران بخش پزشکی " دانشگاه ایالتی اوهایو" (Ohio State University) جهت بررسی این ایده، ۲۶۸ بیمار بالای ۶۰ سال را که در شرف جراحی مغز بودند، مورد ارزیابی قرار دادند. آنها تبلتی را به بیماران دادند که یک بازی برای تمرین دادن مغز روی آن نصب شده بود.
از بیماران خواسته شد تا روزی یک ساعت این بازی را انجام دهند. پژوهشگران بعد از بررسی نتایج دریافتند که خطر بروز روان آشفتگی در بیشتر از ۶۰ درصد بیماران کاهش یافته است.
پزشکان هم اکنون هم تمرین های توان بخشی را برای بیمارانی که مقرر است جراحی انجام دهند، تجویز می کنند اما این تمرین ها معمولا در چارچوب ورزش و رژیم غذایی سالم برای کمک به بدن عرضه می شوند.
به قول این گروه پژوهشی، هیچ کدام از این تمرین ها نمی توانند به درمان روان آشفتگی که بهبودی آن هم با سرعت کمی صورت می گیرد، کمک کنند.
بروز روان آشفتگی می تواند تعداد روزهای بستری شدن در بیمارستان را افزایش دهد و حتی خطر مرگ را در بیماران مسن تر به همراه داشته باشد.
دکتر "میشل هومیدان" (Michelle Humeidan)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: با انجام دادن این بازی ها، مغز هم در کنار بدن برای جراحی آماده می شود و ذهن را فعال نگه می دارد.
وی ادامه داد: همه بیماران، بازی را آن گونه که ما می خواستیم انجام ندادند اما کسانی که کمی از این سفارش پیروی کردند، تاثیراتی را دیدند.
این بازی به صورت ویژه برای تمرین ذهن و افزایش سرعت، توجه، انعطاف پذیری و توانایی حل کردن مشکل طراحی شده است.
بیمارانی که قبل از جراحی، به صورت کلی بین پنج تا ۱۰ ساعت را به بازی کردن گذراندند، روان آشفتگی بعد از جراحی را ۵۰ درصد کمتر از دیگران تجربه کردند. میزان بروز روان آشفتگی در بیمارانی که بیشتر از ۱۰ ساعت بازی کرده بودند، تا ۶۱ درصد کاهش پیدا کرد.

منبع:

1399/08/23
18:28:14
5.0 / 5
1574
تگهای خبر: بازی , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات