تویوتا طرح یك سیستم سوخت گیری خودكار را ثبت نمود

تویوتا طرح یك سیستم سوخت گیری خودكار را ثبت نمود به گزارش دیجیتالر شركت تویوتا طرحی را برای سوخت رسانی به خودرو های در حال حركت به ثبت رسانده است كه با كمك یك سیستم خودران صورت می گیرد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، شرکت "تویوتا"(Toyota)، طرح اختراع یک سیستم خودکار سوخت رسان را به ثبت رسانده است که می تواند خویش را به محل مورد نظر برساند و سوخت مورد نیاز خودرو همچون بنزین، هیدروژن و یا شارژ باتری را تأمین کند. عملکرد این سیستم مانند مخزن های نظامی است که سوخت هواپیماهای جنگی را در حالیکه هر دو در آسمان هستند، تأمین می کند.
این سیستم خودکار، یک بخش ذخیره سازی، یک مکانیسم تحویل سوخت و یک کنترل کننده مرکزی را شامل می شود. هنوز معلوم نیست که این سیستم، سوخت رسانی به وسیله نقلیه مقابل خویش را هنگام حرکت انجام می دهد و یا این کار فقط در حالت بی حرکت صورت می گیرد.
این سیستم می تواند پیش از بازگشت برای شارژ مجدد خود، چندین سوخت گیری را در یک مسیر واحد انجام دهد.
وجود حسگرها، GPS و پورت های خودکار سوختگیری به سیستم کمک می کنند تا همه این عملیات را در حالی انجام دهد که راننده در وسیله نقلیه خود نشسته است.
این سیستم هنوز یک در حد یک طرح است و احتمال آن وجود ندارد که بزودی به خط تولید برسد. انواع فناوری های شارژ وسایل نقلیه که رقیب این طرح هستند هم می توانند مانع ورود چنین سیستمی به خط تولید شوند.
هنوز امکان خودکارسازی کامل چنین ایده هایی محقق نشده است و هنوز رانندگان برای هدایت خودرو در جاده ها مورد نیاز هستند. همینطور هوش مصنوعی در این طرح حضور ندارد تا به سیستم امکان دهد که خویش را به مکان مورد نظر برساند.
منبع:

1399/08/28
20:48:40
5.0 / 5
1524
تگهای خبر: باتری , تولید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات