محققان دانشگاه آكسفورد :

عفونت مجدد به كروناویروس دستكم تا 6 ماه بعید است

عفونت مجدد به كروناویروس دستكم تا 6 ماه بعید است مطالعات دانشگاه ˮآكسقوردˮ نشان می دهد، افرادی كه دارای آنتی بادی كووید-۱۹ هستند حداقل به مدت شش ماه در مقابل ابتلای مجدد ایمن هستند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل؛ یکی از مطالعات تحت نظارت سازمان بهداشت جهانی(NHS) نشان می دهد، افرادی که یک مرتبه ویروس کرونا را گرفته و دارای آنتی بادی هستند بعید است در خلال شش ماه باردیگر مبتلا شوند.
تحقیقات انجام شده در بیمارستان های دانشگاه "آکسفورد" ۱۲ هزار و ۱۸۰ نفر از کادر درمان را از ماه آوریل تا ماه نوامبر مورد مطالعه قرار داد. آزمایش های آنتی بادی نشان داد که تا زمان شروع مطالعه، از میان ۱۲۴۶ فردی که قبلا مبتلا شده بودند، تنها تست کووید-۱۹ سه نفر(۰.۰۲۴ درصد) باردیگر مثبت شد. کارشناسان می گویند این نشانه دلگرم کننده ای است در خصوص اینکه افرادی که قبلاً آلوده شده اند بعید است باردیگر گرفتار کووید-۱۹ شوند.
محققان می گویند این مطالعه نشان داده است که ابتلای به "سارس کوو- ۲"(SARS-CoV-۲) ایمنی کوتاه مدت در مقابل ابتلای مجدد به ویروس ایجاد خواهد نمود.
همینطور آزمایش منظم ۱۱ هزار و ۵۲ نفر نشان داد که ۸۹ نفر از این افراد که پیش از این به کووید-۱۹ مبتلا نشده بودند گرفتار بیماری شده و علایم بیماری را بروز دادند. ۷۶ عضو دیگر هم که نتیجه آزمایش شان مثبت بود بدون علایم بیماری بودند.
ازاین رو به صورت کلی ۱۶۸ نفر(۱.۴۹ درصد) از افرادی که ابتلای قبلی نداشته اند، علایم بیماری را بروز دادند و یا نتیجه تست آنها مثبت اعلام گردید.
این تحقیقات که امروز به صورت آنلاین و قبل از چاپ انتشار یافته است، نشان داده است احتمال ابتلای مجدد افرادی که قبلاً به ویروس آلوده شده اند خیلی کم است.
پروفسور دیوید ایر، یکی از نویسندگان این مقاله و عضو دپارتمان سلامت دانشگاه آکسفورد، اظهار داشت: تحقیقات جاری که شامل گروه بزرگی از کادر درمان می باشد نشان داده است که مبتلا شدن به کووید-۱۹ در اغلب افراد حداقل شش ماه ایمنی در مقابل ویروس به وجود می آورد.
افرادی که تست آنتی بادی آنها مثبت بوده است علایم بیماری را بروز ندادند در حالیکه ۸۹ نفر از کسانی که تست آنتی بادی آنها منفی بود به ویروس مبتلا شدند. این واقعا خبر خوبی است، چونکه می توان اطمینان حاصل کرد که اغلب افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا می شوند، حداقل برای مدت کوتاهی از ابتلای مجدد مصون اند.
یک مطالعه قبلاً نشان داده بود که سطح آنتی بادی بعد از مبتلا شدن به سرعت کاهش پیدا می کند و تنها بعد از ۸۵ روز به نصف تعداد اصلی خود می رسد. این کاهش همچنان ادامه می یابد و میزان آنتی بادی ها ۱۳۷ روز بعد از زمانی که در بیشترین حالت خود بودند به میزان غیر قابل تشخیصی می رسند.
اما پروفسور ایر می گوید که آخرین یافته ها نشان می دهند: مصونیت کمی در افراد مبتلا شده باقی می ماند.
منبع:

1399/09/01
16:18:37
5.0 / 5
1313
تگهای خبر: آنلاین , ایمنی , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات