توسط محققان دانشگاه ام.آی.تی صورت گرفت

ارائه الگوریتم هوش مصنوعی برای طراحی كارآمد ربات ها

ارائه الگوریتم هوش مصنوعی برای طراحی كارآمد ربات ها پژوهشگران دانشگاه ام.آی. تی، یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی ارایه داده اند که می تواند به طراحی کارآمد ربات ها کمک نماید.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی"(MIT)، یک الگوریتم هوش مصنوعی موسوم به "روبوگرامر"(RoboGrammer) طراحی نموده اند که می تواند ربات های خودرا طراحی کند.
روبوگرامر هنوز به کمک انسان نیاز دارد و نمی تواند چیزی را به تنهایی بسازد، اما این الگوریتم خصوصاً در طراحی یک بدن ایده آل برای مجموعه ای از شرایط ارائه شده مهارت دارد و همین توانایی، آنرا به یک ابزار باارزش برای متخصصان رباتیک که به ایده های جدید نیاز دارند، تبدیل می کند.
مهندسان دانشگاه ام.آی. تی، روبوگرامر را در یک محیط مجازی آزمایش کردند که ربات ها در آن مجبور بودند از موانع خاصی مانند کف لغزنده و یا مجموعه ای از پله ها عبور کنند.
روبوگرامر در اولین تلاش خود، با بهره گیری از بخش های مجازی که به آن داده شده بود، ربات هایی ساخت که بیشتر آنها بیهوده بودند، اما بعد از کمی راهنمایی های انسانی و الهام از بندپایان در جهان واقعی، این الگوریتم توانست بدنی را برای انجام دادن وظایف ارائه شده تنظیم کند.
برای نمونه، این الگوریتم بدنی شبیه به مارمولک جهت استفاده روی زمین نرم ساخت و سپس آنها را جهت استفاده روی سطح یخی، محکم تر کرد. این الگوریتم برای سطح یخی، بدنی را به کار برد که می توانست خودرا با کمک دو بازو به جلو بکشد و سپس بلغزد.
"آلن ژائو"(Allan Zhao)، پژوهشگر علوم کامپیوتر دانشگاه ام.آی. تی و سرپرست پروژه، اظهار داشت: شاید روبوگرامر نتواند همه جزئیات مربوط به یک ربات کامل را طراحی کند، اما می تواند ایده هایی را برای نحوه دسترسی به یک پروژه خاص رباتیک از زاویه ای جدید در اختیار مهندسان انسان بگذارد.1399/09/14
12:16:17
5.0 / 5
1494
تگهای خبر: ربات , ساخت , كامپیوتر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات