اگر از تزریق واكسن كرونا می ترسید، این بازی را انجام دهید!

اگر از تزریق واكسن كرونا می ترسید، این بازی را انجام دهید! جمعه این هفته 8 ژانویه عملیات واکسیناسیون مقابل ویروس کرونا در هلند آغاز خواهد شد. افرادی که ترس از سوزن دارند برایشان دشوار است با این ترس مقابله کرده و واکسیناسیون شوند. بتازگی پژوهشگران دانشگاه ˮتیلبرگˮ هلند یک برنامه پشتیبانی توسعه داده اند که این برنامه می تواند به افراد در کنترل اضطراب شان کمک نماید.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از اینوویشن اوریجینز، افراد مبتلا به ترس از سوزن از وحشت زدگی یا حملات پانیک و گریه ناگهانی رنج می برند که این امر تزریق را بسیار دشوار می کند. بعضی از افراد از تپش قلب و غش نیز رنج می برند. اینها واکنش های دستگاه عصبی خودگردان است که کنترل آن علایم را دشوار می کند. دستگاه عصبی خودگردان(Autonomic nervous system) در برگیرنده آن دسته از نورون های حرکتی است که فعالیت ماهیچه های صاف، تراوش غده ها، تپش قلب و روی هم رفته کنش اندام های درونی را ساماندهی می کنند. این سامانه بطور کلی غیرارادی بوده و بر اندام درونی بدن تأثیر می گذارد.
"الیزابت هویس این تی ولد"(Elisabeth Huis in ‘t Veld) استادیار هوش مصنوعی، استارت آپ"AINAR" را بطور خاص برای توسعه این برنامه و کمک به این افراد تأسیس کرد. وی تغییرات صورت اهداکنندگان خون در بانک خون "Sanquin" را هنگامی که افراد بعد از اهدای خون حالشان بد می شد با بهره گیری از آشکارساز فروسرخ یا دوربین تصویربرداری حرارتی مورد بررسی قرار داد و سپس این تصاویر را در الگوریتم این برنامه قرار داد.
این برنامه بازی از دوربین سلفی گوشی هوشمند برای تجزیه و تحلیل حالات صورت استفاده می نماید. این تصاویر در یک پازل به صورت رنگ های مختلف نمایش داده می شوند. هنگامی که کاربر علایم اضطراب، استرس یا غش در خود دارد این پازل به رنگ قرمز و هنگامی که احساس آرامش می کند پازل به رنگ آبی در می آید. کاربر این کار را انجام می دهد تا اهتمام کند پیش از اینکه چیزی تزریق کند احساسات خودرا کنترل کند و آرام شود.
برنامه "AINAR "هم حالا دردسترس است و می توان دستورالعمل های دانلود آنرا در سایت اینترنتی "AINAR "پیدا کرد. این برنامه با کمک بازخورد کاربران بیشتر توسعه خواهد یافت. هویس این تی ولد امیدوار است این برنامه تا پیش از تابستان در دسترس همه قرار گیرد.1399/10/16
11:30:06
0.0 / 5
1288
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات