ترامپ در یك قدمی بلاك شدن در توییتر و فیسبوك

ترامپ در یك قدمی بلاك شدن در توییتر و فیسبوك دیجیتالر: شبکه اجتماعی توییتر که سالها در مقابل رفتارهای ترامپ برای فراخوان راهپیمایی حامیان، انتشار اطلاعات نادرست و دامن زدن به ناآرامی مدارا کرده بود، بعد از اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا در تشویق طرفدارانش برای حمله به ساختمان کنگره، در آستانه ممنوع کردن فعالیت وی قرار گرفت.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، توییتر روز چهارشنبه اعلام نمود حذف توییت های گوناگون ترامپ را الزامی خواهدنمود و سپس بعد از حذف توییت ها، اکانت وی را به مدت ۱۲ ساعت معلق می کند.

این شرکت اعلام نمود اگر رئیس جمهور باردیگر از سیاست یکپارچگی مدنی که مداخله در انتخابات را ممنوع می کند، تخطی کند، به صورت دائمی بلاک خواهد شد.

ساعاتی بعد شرکت فیسبوک هم اعلام نمود اکانت رئیس جمهور را قفل خواهدنمود. این شبکه اجتماعی اعلام نمود: ما به ارزیابی دو تخلف در صفحه رئیس جمهور ترامپ پرداختیم که به معلق شدن ۲۴ ساعته صفحه وی منجر خواهد شد و در طول این زمان ترامپ نمی تواند از این پلت فرم مطلبی پست کند.

ترامپ روز چهارشنبه از توییتر، فیسبوک و یوتیوب گوگل برای دعوت از حامیانش برای اعتراض در واشنگتن بهره برد.

پس از این که طرفداران افراطی ترامپ به کنگره آمریکا وارد شدند، بعضی از سیاستمداران و حتی سرمایه گذاران فناوری از شبکه های اجتماعی بابت این که برای رئیس جمهور چنین امکانی را فراهم کردند، انتقاد کردند.

توییتر، فیسبوک و یوتیوب همگی اقداماتی برای حذف یا محدود کردن انتشار بعضی از پست های اخیر ترامپ در آشوب های روز چهارشنبه انجام دادند. اما این اقدامات درخواست ها برای حذف اکانت های ترامپ را آرام نکرد.

کریس ساکا، سرمایه گذار سرشناس توییتر در پیامی با خطاب قرار دادن جک دورسی و مارک زاکربرگ، مدیران عامل شرکت های توییتر و فیسبوک نوشت: دستان شما آلوده به خون است. به مدت چهار سال شما این وحشت را منطقی جلوه دادید. برانگیختن خیانت خشونت آمیز، تمرین آزادی بیان نیست. کسانی که در این شرکتها کار می کنند هم سهیم هستند. (اکانت ترامپ) را ببندید.

الکس هولمز که در شورای اعتماد و امنیت توییتر حضور دارد نیز خواهان بسته شدن اکانت های ترامپ در توییتر شد.

با جریان داشتن آشوب های روز چهارشنبه در کنگره آمریکا، شرکت های فناوری تلاش کردند واکنش مناسبی داشته باشند. ویدیویی که ترامپ در آن از شورش کنندگان می خواست به خانه بروند اما انتخابات را تقلب می خواند، در توییتر محدود شد تا کاربران نتوانند آنرا لایک کرده یا درباره اش اظهارنظر کنند و سپس بطور کامل بلاک شد.

فیس بوک هم بعد از علامت گذاری چند ویدیو، چند ساعت بعد تصمیم گرفت آنها را حذف کند. یک مدیر فیسبوک در توییتی نوشت: این یک وضعیت فوق العاده است و ما تدابیر اضطراری متناسب را در پیش گرفته ایم.

در یوتیوب بعضی از کانال های طرفدار ترامپ که حوادث روز چهارشنبه را پخش می کردند از کاربران جهت شرکت در بحث های زنده پول طلب می کردند.

یوتیوب اعلام نموده لایوهایی که به دنبال برانگیختن خشونت بودند و ویدیوی ترامپ را به سبب انتشار اطلاعات نادرست درباره انتخابات حذف نمود.

اما اقدامات سریعی که روز چهارشنبه انجام گرفت بسیار اندک و بسیار دیر ارزیابی شد. ترامپ مدتها از شبکه های اجتماعی به نفع خود و برانگیختن آشوب با بهره گیری از میکروفون هایی که از طرف شرکت هایی نظیر توییتر و فیسبوک در اختیار وی قرار گرفته بود و حتی پخش جلسه مطبوعاتی بهره برده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، توییتر سال ها به سبب جایگاه ترامپ بعنوان رئیس جمهور آمریکا امتیاز ویژه ای برای وی قائل شده است اما زمانی که دوره ریاست جمهوری ترامپ به اتمام برسد، این حمایت ها هم خاتمه خواهد یافت.

منبع:

1399/10/19
12:39:45
0.0 / 5
1188
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات