دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات  تاكید كرد

هویت خودرا اجاره ندهید

هویت خودرا اجاره ندهید دیجیتالر: بگفته دبیر شورای اجرائی فناوری اطلاعات، افرادی که هویت و کارت ملی خودرا برای واردات تلفن همراه و غیره اجاره می دهند، از سبدهای حمایتی، بیمه رایگان درمان، دریافت وام و سایر حمایت های دولت محروم می شوند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رضا باقری اصل با اشاره به دلیلهای پیشرفت شتابان تکنولوژی در سالهای اخیر، اظهار نمود: در سالهای گذشته زیرساخت ها برای پیشرفت تکنولوژی در کشور بوجود آمد، بدین سبب با شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت فاصله اجتماعی استفاده از تکنولوژی باتوجه به وجود زیرساخت ها به سرعت در کشور فراگیر شده است.
وی بیان کرد: در دولت دهم با تصویب قانون هدفمندی یارانه ها، اطلاعات مردم برمبنای خوداظهاری دریافت شد. از سال 1392 به بعد با تجمیع اطلاعات ثبتی از دستگاه های مختلف آزمون وسع سنجی انجام شد و۲۰ میلیون نفر از فهرست دریافت یارانه حذف شدند که این طرح با پایین ترین میزان شکایت مواجه گردید برای اینکه اطلاعات افراد به روز و قابل دسترس خود آنها بود.

اتصال ۵۰ پایگاه اطلاعاتی
دبیر شورای اجرائی فناوری اطلاعات اشاره به دریافت اطلاعات افراد در سامانه جامع رفاه ایرانیان گفت، که برای به روز بودن اطلاعات، ۵۰ پایگاه اطلاعاتی در سامانه رفاه ایرانیان به یکدیگر متصل هستند. این سامانه توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دیتاهای آنرا به وجود آورده است. این سامانه در اعمال سیاست های حمایتی دولت موثر عمل می کند. ۵۰ پایگاه اطلاعاتی شامل هویتی، مالی، تحصیلی و غیره بهم متصل هستند و این اطلاعات را با بهره گیری از کدملی ارائه می کنند دراین زمینه مردم به ۱۰ دهک و ۱۰۰ صدک تقسیم شده اند.
باقری اصل اشاره کرد: ابزارهای توسعه این سامانه هم اکنون تکمیل شده است تا آخر سال جاری داده ها به روز می شود و هر تغییری در خانوار ثبت خواهد شد. بعنوان مثال اگر به شخصی صدمه ای وارد شود یا خانواده ای سرپرست خودرا از دست دهد در این سامانه ثبت و سبب تغییر در سطح خانوار می شود. البته حریم خصوصی دراین زمینه رعایت شده است. در این سامانه، اطلاعات پردازش شده وجود دارد بطوریکه متوسط گردش بانکی ماهانه، قیمت خودرو بدون ذکر نام خودرو و غیره درج شده است.
وی با اشاره به وجود افرادی که هویت خودرا اجاره می دهند اشاره کرد: معدود افرادی هستند که هویت و کارت ملی خودشان را برای واردات تلفن همراه و غیره اجاره می دهند که آنها از سبدهای حمایتی، بیمه رایگان درمان، دریافت وام و سایر حمایت های دولت محروم می شوند. در حقیقت این عده خودرا از حمایت های اجتماعی محروم می کنند.
منبع:

1399/10/21
20:47:23
0.0 / 5
1183
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات