كودكان مبتلا به كروناویروس بار ویروسی كمتری نسبت به بزرگسالان دارند

كودكان مبتلا به كروناویروس بار ویروسی كمتری نسبت به بزرگسالان دارند دیجیتالر: یافته های جدید نشان میدهد کودکانی که مبتلا به کروناویروس می شوند بار ویروسی کمتری نسبت به افراد بزرگسال دارند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، بار ویروسی میزان ویروسی است که شخص درون گلو و بینی خود دارد. برخی دانشمندان معتقدند این دفعه سلولی با انتقال ویروس ارتباط دارد بااینکه در مورد این مساله شک و شبهه هایی نیز وجود دارد.
داده های انتشار یافته توسط مسئولان بهداشت و سلامت هلند نشان میدهد که بار ویروسی افراد بزرگسال بالای ۸۰ سال ۱۶ برابر بیشتر از کودکان زیر ۱۲ سال است.
همین طور آزمایش سریع آنتی ژن مانند که جهت استفاده در مدارس و فرودگاه ها پیشنهاد شده بود نیز دقت کمتری در کودکان به نسبت بزرگسالان دارند و علت آن نیز میزان کم بار ویروسی در کودکان است.
بیش از ۲۵۰ هزار نفر در شمال هلند از اول ماه ژانویه ۲۰۲۰ تا یک دسامبر آزمایش دادند. از میان این آزمایش ها ۲۱۱ هزار و ۹۹۳ آزمایش توسط متخصصان انجام شد که در ۱۸ هزار و ۲۹۰ مورد بار ویروسی قابل بررسی بود.
تمام این تست ها توسط یک آزمایشگاه منطقه ای در هلند بررسی گردید تا روند بررسی همه ی تست ها یکی باشد.
نویسندگان این مقاله در مقالشان که هنوز بازبینی نشده و به صورت پیش چاپ انتشار یافته نوشته اند که این تحقیقات نخستین تحقیقاتی است که بار ویروسی سارس-کوو-۲ را در تعداد زیادی از مبتلایان بررسی می کند.
پژوهشگران می گویند: داده های ما ارتباطی واضح میان سن و بار ویروسی سارس-کوو-۲ را نشان میدهد و کودکان زیر ۱۲ سال مستقل از جنسیت و طول دوره ی بیماری بار ویروسی کمتری نشان دادند.
بیش از ۲۵۰۰ نفر از کسانی که آزمایش دادند سنی کمتر از ۲۰ سال داشتند و ۲۳۸ نفر از آنها سنی کمتر از ۱۲ سال داشتند.
یکی از معیارهای اندازه گیری بار ویروسیCP است که به مفهوم آنست که چند چرخه آزمایش PCR مورد نیاز است تا ویروس تشخیص داده شود. هرچه این رقم بالاتر باشد، بار ویروسی کمتر است.
در این مطالعه، پژوهشگران تفاوت میانگین CP افراد بالای ۸۰ و زیر ۱۲ سال را بیش از چهار دوره معادل افزایش ۱۶ برابری اعلام نمودند.
کنمرلند(Kennemerland) یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: نکته جالب توجه و مهم این تحقیقات میزان بار ویروسی کم در کودکان بود و یافته های ما تحقیقات گذشته در خصوص کمرنگ بودن نقش کودکان در انتقال ویروس را تایید می کند.
در طول همه گیری این مساله که چرا کودکان گرفتار کووید-۱۹ نمی شوند در صورتیکه بزرگسالان به شدت مریض می شوند مانند یک معما بود و کودکان در طول همه گیری کووید-۱۹ موارد کمتری از مبتلاشدن نسبت به سایر بیماریهای تنفسی مانند آنفلوانزا نشان دادند.
پروفسور وندی بارکلی(Wendy Barclay) از "دانشگاه امپریال لندن"، ماه گذشته نظریه ای را توضیح داد و اظهار داشت: از آنجائیکه ویروس کرونا بوسیله گیرنده ای به نام ACE۲ وارد سلول می شود که در خیلی از سلول های دستگاه تنفسی فوقانی یافت می شود بزرگسالان هدف های آسان تری برای ویروس به نسبت کودکان هستند.
این به این علت است که مقدار گیرنده ACE۲ که پیکر شخص بطور طبیعی و بطور پیوسته به وجود می آورد با گذشت زمان افزایش می یابد و کودکان میزان کم و بزرگسالان میزان بیشتری از آن دارند.
ACE۲ گیرنده ای در سطح سلول های انسانی است که ویروس کرونا به وسیله آن سلول را آلوده می کند.
پژوهشگران هلندی اظهار داشتند که آزمایشات آنتی ژن بااینکه سریع تر هستند اما به اندازه آزمایش PCR قابل اعتماد نیستند. بخصوص اگر بیماری با بار ویروسی کم مورد آزمایش قرار گیرد.
در یک سوم کودکان آلوده کمتر از ۱۲ سال یعنی ۳۱ درصد، بار ویروسی ثبت شده تقریباً عددی کمتر از ۳۰ بود. این عدد حدودا دو برابر افراد بزرگسالی است که آنها نیز بار ویروسی کمی داشتند. در نتیجه پژوهشگران معتقدند آزمایش آنتی ژن سارس-کوو-۲ حساسیت و دقت کمتری در کودکان دارد.
منبع:

1399/11/01
12:09:37
0.0 / 5
1163
تگهای خبر: دستگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات