كاشت خودكار جنگل با ربات های خودران!

كاشت خودكار جنگل با ربات های خودران! ربات های جدیدی که دوست دار محیط زیست هستند، می توانند بطور همزمان کار کنند و بطور روزانه سراسر منطقه ای بزرگ را درخت کاری کنند. به شکلی که یکی محل را از گیاهان مزاحم پاک می کند و دیگری جوانه می کارد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، دانشگاه "تارتو" استونی و شرکت "میلرم رباتیک" در این کشور مبادرت به توسعه دو نوع ربات کرده اند که با همکاری یکدیگر و با بهره گیری از فناوری خودران، توانایی کاشت هزاران درخت را در روز دارند.
یکی از این ربات ها یک ربات کاشت است، در صورتیکه دیگری یک ربات تمیز کننده و آماده کننده شرایط برای ربات دیگر است. هر دوی آنها به اندازه یک خودروی کوچک هستند و می توانند به صورت همزمان کار کنند.
شرکت "میلرم رباتیک" در وب سایت خود توضیح می دهد که ربات اول موسوم به "Multiscope Forester Planter" مجهز به مخزن کاشت با ظرفیت 380 جوانه یا بذر نهال است. این شرکت همین طور اشاره نمود که ربات آنها برای یک منطقه با آب و هوای معتدل طراحی شده است، به این معنا که برای زمین های سفت و آب و هوای خشن مناسب نمی باشد.
در عین حال، ربات دوم موسوم به "Multiscope Forester Brushcutter" برای حرکت و کار در زمین های ناهموار و محیط های چالش برانگیز طراحی شده است.
این سیستم به پلتفرم موسوم به "Multiscope" مجهز است که به یک واحد قدرت با حداکثر فشار 250 بار، جریان روغن 70 لیتر در دقیقه، یک ابزار ناخن شکل و چندین سنسور مجهز شده است.
هر دو ربات با سرعت حدود 20 کیلومتر در ساعت قادر به حرکت هستند و سرعت کاشت جوانه ربات "Planter" یک هکتار در هر 5 تا 6.5 ساعت است که به نوع درخت و شرایط زمین وابسته است.
از این دو ربات می توان به شکل همزمان استفاده کرد؛ به این صورت که ربات ناخن دار گیاهان اطراف محل کاشت را هرس می کند و فضا را برای ربات اول مناسب سازی می کند.
هر دو ربات بوسیله سیستم "لیدار"(LiDAR) مبتنی بر لیزر، دوربین ها و سیستم های موقعیت یابی جهانی(GPS) حرکت می کنند. سیستم لیدار نمایشی هندسی و سه بعدی از محیط به ربات ها می دهد و آنها را قادر می سازد تا بطور مستقل یا اصطلاحا خودران حرکت کنند.
"اندرو دیویدسون" از کالج سلطنتی لندن اظهار داشت: این یکی از برنامه های جالبی است که نشان میدهد فناوری رباتیک به سرعت در حال بلوغ است و به ربات ها امکان می دهد تا در محیط های دشوار انواع جدیدی از وظایف را دنبال کنند.1399/11/10
15:05:01
0.0 / 5
1560
تگهای خبر: دوربین , ربات , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات