وزیر ارتباطات: مبالغ دریافتی برای كارت هوشمند ملی، نظام مند نیست

وزیر ارتباطات: مبالغ دریافتی برای كارت هوشمند ملی، نظام مند نیست دیجیتالر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابتدای ساعات كاری بامداد امروز و به منظور بررسی شكایات دریافتی از مردم برای ثبت نام و دریافت كارت هوشمند ملی، سر زده به مركز پستی چهارراه لشكر مراجعه نمود و چند اشكال را در صفحه اینستاگرام خود بازتاب داد.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام با اشاره به اشكالاتی كه در بازدید میدانی خود ملاحظه كرده بود، عنوان كرد: در مرحله پیش ثبت نام هر چند این امكان به صورت الكترونیكی و مجانی برای مردم فراهم است، اما در صورت رجوع و ورود داده توسط اپراتور، چه در دفاتر پستی و چه در دفاتر پیشخوان، مبالغی دریافت می گردد كه نظام مند نیست. یكی از بانوان اظهار می كرد كه برای مرحله پیش ثبت نام در دفتر پیشخوان از وی بیست و پنج هزار تومان دریافت شده و در دفتر پست هم تعرفه ای چهار هزار تومانی دریافت می شد.

وی ادامه داد: از مدیرعامل پست خواستم كه در دفاتر شركت ملی پست رایانه هایی تعبیه و این امكان فراهم باشد تا مردم شخصا بتوانند اطلاعات خویش را وارد كنند و یا اینكه در صورت عدم توانمندی از كمك سایرین هم استفاده كنند، همینطور اطلاع رسانی در این خصوص كه پیش ثبت نام با استفاده از خود افراد با استفاده از اینترنت مجانی است، در دفاتر پستی صورت گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برای دفاتر پیشخوان هم برای این خدمت تعرفه مصوب و ابلاغ شود تا به صورت سلیقه ای مبالغ دریافت نشود كه در این مورد بنا شد با نمایندگان دفاتر پیشخوان كه از بخش خصوصی هستند هم مذاكراتی داشته باشند.

او مبحث دیگر را عدم پایداری و قطعی های مكرر سیستم ثبت احوال در دو هفته اخیر دانست و نوشت: این مورد سبب می شد مردم در زمان رجوع -كه در زمان پیش ثبت مشخص شده بوده بلاتكلیف و معطل باشند. طی تماسی با رئیس محترم سازمان ثبت احوال، آگاه شدم كه علت از بروزرسانی های نرم افزاری است و بنا شد با تشكیل جلسه ای با حضور سازمان فناوری اطلاعات و ثبت احوال مبحث بررسی و حل شود.

آذری جهرمی در انتها خاطرنشان كرد: به طور كلی شكایات مردم به جا و كیفیت خدمات مطلوب نبود. امیدوارم با اقداماتی كه همكاران ما در شركت ملی پست و عزیزان پركار سازمان ثبت احوال طی هفته پیش رو به عمل خواهند آورد، مشكلات موجود مرتفع گردد و با اصلاح روال های فعلی فرآیند دریافت كارت هوشمند ملی تسهیل شود.
1396/10/06
19:23:36
5.0 / 5
4561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات