پهپادهای پستی كیش رونمایی شدند

پهپادهای پستی كیش رونمایی شدند به گزارش دیجیتالر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سه پروژه زیرساختی شرکت ملی پست را افتتاح نمود و از طریق اندازی دو پهپاد هدی و هادی در پست کیش اطلاع داد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، بامداد امروز، از سه پروژه «توزیع و جمع آوری هوایی مرسولات کشور»، «راه اندازی سیستم سورتینگ مکانیزه هاب منطقه ای مرکزی کشور» و «بهره برداری از فاز جدید توسعه ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری شرکت ملی پست» با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رمضانعلی سبحانی فر - مدیرعامل شرکت ملی پست - رونمایی گردید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با اشاره به اینکه اتفاق مهم دیگر هوشمندسازی در شبکه پستی ورود دو پستچی با نام هادی و هدی از جنس آینده و ساخت شرکتهای داخلی در شبکه پستی است که در جزیره کیش از آنها استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: این دو پهباد توسط سازمان هواپیمایی کشور مجوز پرواز دریافت کرده و زیرساخت های حقوقی آن هم فراهم شده و ۳۰۰ پهباد دیگر در انتظار مجوز هستند.
آذری جهرمی ضمن قدردانی از کارکنان شبکه پستی کشور به علت تلاشهای مضاعف در روزهای شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: خدمات رسانی به کسب وکارهای آنلاین در مدت انتشار کرونا چند برابر شد. متاسفانه در نتیجه این بیماری ۱۲ نفر را از همکارانمان را در شرکت ملی پست از دست دادیم و ۲۰ درصد از کارکنان هم به این بیماری مبتلا شدند. برای جبران تلاشهای کارکنان پست در روزهای شیوع کرونا با وزیر بهداشت جلساتی در خصوص واکسیناسیون کارکنان پست داشته ام و مقرر شد طی ماه آینده روال واکسیناسیون این قشر از کارکنان آغاز خواهد شد.
وی با تکیه بر این که افزایش حجم مرسولات نشان داد زیرساخت های پستی احتیاج به ارتقا دارند، خاطرنشان کرد: افزایش نیروی انسانی با بالا رفتن حجم مرسولات افزایش تعرفه های پستی را به همراه داشت که در شرایط کنونی کشور صرفه اقتصادی نداشت، ازاین رو مدیریت هزینه ها در دستور کار قرار گرفت و بازبینی در زیرساخت های پستی اجرایی شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه با اجرای طرح هوشمندسازی مراکز تجزیه ومبادلات، بدون این که نیروی انسانی افزایش پیدا کند، ظرفیت جابه جایی بسته ها دو برابر شده است، اظهار داشت: "در حال حاضر ۴۰ کامیون به شبکه حمل و نقلی اضافه شده و ۳۰ درصد ظرفیت رهسپاری بین استانی افزایش پیدا کرده و همینطور شبکه توزیع با افزایش ۴۰۰ وانت رشد ۱۰۰ درصدی در شبکه توزیع بوجود آورده است که زمان ارسال بسته های مردم کاهش و خدمات دیجیتال به مقدار قابل توجهی ارتقا می یابد.
آذری جهرمی همینطور اظهار نمود: امیدوارم فرآیند هوشمندسازی پست متوقف نشود و مراکز تجزیه و مبادلات هوشمند در سایر استان ها هم وارد این مدار شوند تا خدمات پستی در کوتاه ترین زمان و کیفیت به مردم عرضه شود.

آذری جهرمی روز گذشته هم در جلسه شورای ارتباطات و فناوری اطلاعات کیش با اشاره به اینکه گزارش مدیران منطقه آزاد حاکی از توسعه قابل توجه در حوزه های مختلف است، اظهار داشت: حدود یک سال پیش که به کیش سفر کرده بودم این جزیره دو مشکل عمده داشت، قطعی فیبرنوری و نویز شبکه ارتباطی کشورهای منطقه بر شبکه موبایل کشور بود.
وی ادامه داد: مشکل نخست با سرمایه گذاری شرکت ارتباطات زیرساخت و راه اندازی شبکه فیبر نوری تازه و برقراری ارتباطات پایدار بر طرف شد. اما مشکل دوم که وجود نویز بر شبکه موبایل کیش است با عنایت به توسعه شبکه ارتباطی در کشورهای منطقه همچنان پابرجا می باشد. این مشکل را به شکل جدی پیگیری خواهیم کرد و آنهم از راه مکاتبات تازه با اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) قابل حل است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به لزوم هوشمندسازی کیش با عنایت به ظرفیت های موجود در این جزیره اظهار داشت: شهر هوشمند، شهری است که مدیریت آن هوشمند باشد و ا ز این رو از سه سامانه جدید کیش هوشمند، جامع امور حقوقی و اطلاعات جغرافیایی رونمایی گردید که می تواند مدیریت شهرتان را هوشمند کند.
آذری جهرمی اضافه کرد: دادهایی که از راه این سامانه ها در اختیارتان قرار می گیرد امکان مدیریت بهتر را در جزیره کیش فراهم می آورد که این خود گام بزرگی است به سمت هوشمند سازی جزیره کیش. از مصادیق هوشمند سازی، خدمات رسانی هوشمند است که جزیره کیش در همین راستا از ظرفیت ارائه خدمات همچون خودرو های خودران و بدون سرنشین را دارد.
وی به مدیران منطقه آزاد سفارش کرد تا برای تبدیل کیش به مرکزی برای فعالیت ارزهای دیجیتال در سطح کشور و منطقه تلاش کنند و تصریح کرد: کیش می تواند محوری برای فعالیتهای حوزه ارزهای دیجیتال باشد که این مهم با اعمال یک سری ضوابط و از راه مذاکره با وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و نهادهای در رابطه با این حوزه امکان پذیر است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: این ظرفیت در کیش وجود دارد و می تواند به یکی از محورهای رشد اقتصاد جزیره تبدیل گردد آن هم در شرایطی که با عنایت به اعمال تحریم های ظالمانه و انتشار کرونا اقتصاد آن گرفتار مشکل شده است.1400/03/08
11:27:23
5.0 / 5
814
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات