استفاده امارات از تشخیص چهره برای آزمایش عمومی كووید-19!

استفاده امارات از تشخیص چهره برای آزمایش عمومی كووید-19! دیجیتالر: ابوظبی حالا از اسکنرهای صورت برای آزمایش تشخیص کووید-19 بصورت عمومی استفاده می نماید که این تکنولوژی جدید نتایج فوری را با دقت 90.3 درصد ارائه می دهد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، وزارت بهداشت ابوظبی در امارات متحده عربی استفاده از اسکنرهای ویژه صورت را در مناطق عمومی بمنظور جلوگیری از گسترش بیماری همه گیر کووید-۱۹ تأیید کرده است که این تصمیم امروز به مرحله اجرا در می آید.
اگر اسکنرها شخصی را بطور بالقوه آلوده به ویروس کووید-۱۹ شناسسی کنند، آن شخص اجازه ورود به یک مکان عمومی را نخواهد داشت و مجبور می شود ظرف ۲۴ ساعت تست PCR انجام دهد.
از این فنآوری بعنوان اسکنرهای "EDE" یاد می شود و قبلاً در مکان های عمومی مختلف کشور امارات آزمایش شده است.
بیش از ۲۰ هزار نفر در آزمایش این فناوری شرکت داشتند و مشخص شد که اسکنرهای "EDE" در شناسایی افراد آلوده به ویروس کرونا ۹۰.۳ درصد موفق عمل می کنند و در شناسایی افراد غیر آلوده نیز با دقت ۸۳ درصد کار می کنند.
این فناوری با اندازه گیری امواج الکترومغناطیسی که هنگام حضور ذرات RNA ویروس کووید-۱۹ تغییر می کنند، کار می کند. بدین سبب می تواند نتایج فوری را عرضه نماید.
دکتر "جمال محمد الکعبی" معاون وزارت بهداشت ابوظبی اظهار داشت: ابوظبی یک استراتژی یکپارچه را برای مبارزه با بیماری همه گیر کووید-۱۹ مبتنی بر افزایش آزمایش عمومی برای اطمینان از ورود ایمن به امارات، واکسیناسیون و ادامه اقدامات پیشگیرانه اتخاذ نموده است.
وی ادامه داد: ما خوشحالیم که فناوری اسکن EDE تولید شده در ابوظبی به اقدامات پیشگیرانه، کمک به ایجاد مناطق امن تر و حفظ سلامت عمومی می افزاید و از اسکنرهای EDE در کنار سایر روش های آزمایش تأیید شده مانند PCR و DPI استفاده خواهد شد.
این اسکنرها با قرار گرفتن در فاصله پنج متری صورت فرد و اسکن چهره وی کار می کنند و تنها چند ثانیه طول می کشد تا اسکنر پیامی به تلفن هوشمند شخص درحال اسکن ارسال نماید.
یک پیام سبز نشان دهنده این است که فرد به کووید-۱۹ آلوده نیست، در صورتیکه یک پیام قرمز علایم عفونت را نشان میدهد. البته ۱۷ درصد احتمال تشخیص اشتباه وجود دارد و اینجاست که باید تست PCR صورت گیرد.
این فناوری یادآور دستگاهی به نام "کووید هانتر"(COVID Hunter) به مفهوم "شکارچی کووید" است که در فوریه گذشته رونمایی گردید. این دستگاه نخستین ردیاب ویروسی قابل حمل غیر تماسی در جهان بود و گفته می شود قادر می باشد ویروس کرونا را بلافاصله در افراد و روی سطوح تشخیص دهد.
دستگاه هایی از این قبیل گام بلندی را در جلوگیری از شیوع کووید-۱۹ برداشته و به مردم کمک می کنند تا در این دوران، ایمن بمانند.
منبع:

1400/04/09
10:11:47
5.0 / 5
369
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات