۵ تصویر خیره كننده از عكاسی نجومی دوران قرنطینه

۵ تصویر خیره كننده از عكاسی نجومی دوران قرنطینه دیجیتالر: در رقابت عکاسی حوزه نجوم که توسط ˮرصدخانه سلطنتی گرینویچˮ برگزار شده است، پنج تصویر استثنایی وجود دارند که در دوران قرنطینه به ثبت رسیده اند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، شاید فکر کنید که بررسی ستارگان در محل زندگی شما به خاطر آلودگی نوری، نا ممکن است. در این گزارش، پنج عکاس حوزه ستاره شناسی را به شما معرفی می نماییم که تصاویری استثنایی را از مرکز تعدادی از بزرگترین شهرهای جهان ثبت کرده اند.
رقابت موسوم به "Astronomy Photographer of the Year" که توسط "رصدخانه سلطنتی گرینویچ"(Royal Observatory Greenwich) و با مشارکت مجله "BBC Sky at Night" برگزار شده، امسال بیش از ۴۵۰۰ شرکت کننده را از سراسر جهان پذیرفته است.
مجموعه تصاویر ارائه شده نشان می دهند که با وجود آلودگی نوری در شهرها می توان تعدادی از کارهای حوزه ستاره شناسی را در همه جای زمین انجام داد.مسیر ماه کامل برفراز شهر خفته
این تصویر که کار "رمی لبلانک مسجر"(Rémi Leblanc-Messager) از فرانسه است، طی دوره قرنطینه و منع رفت و آمد در پاریس به ثبت رسیده است.
برای نشان دادن مسیر ماه، زمان بندی دقیقی مورد نیاز بود تا تصویر آسمان تاریک بلافاصله بعد از غروب خورشید و بالا آمدن ماه از پشت ساختمان ثبت گردد.رد ستاره ها بر فراز لوجیازوی
تصویر ثبت شده توسط "دانینگ کای"(Daning Kai) از چین، رد ستاره ها را بر فراز منطقه "لوجیازوی"(Lujiazui) در شهر شانگهای چین نشان میدهد. آلودگی نوری در این منطقه، بسیار سنگین است اما امکان دیدن ستارگان در یک شب صاف وجود دارد.
این تصویر که در یک شب پاییزی ثبت شده است، امکان شناسایی سه ستاره مشهور در "کمربند شکارچی"(Orion's Belt) را در مرکز تصویر فراهم می آورد.
این تصویر در اکتبر ۲۰۲۰ به ثبت رسیده است.شفق قطبی در شهر مورمانسک
این تصویر توسط "ویتالی نوویکوف"(Vitaliy Novikov) از روسیه و در ژانویه سال ۲۰۲۰ به ثبت رسیده است.
نورهای شدید شهر "مورمانسک"(Murmansk) روسیه، شکل فریبنده ای به عکس می دهند؛ بنا بر این عکاس مجبور شد تا منتظر یک شعله خورشیدی درخشان بماند که به شکل گیری شفق قطبی انجامید.ماه کامل در مسکو
بالا آمدن ماه کامل در یک شهر همیشه تصویر جالبی را پدید می آورد و تصویر ثبت شده توسط "آنا کائونیس"(Anna Kaunis) از روسیه، یک نمونه از تصاویری است که می توان هر ۲۹ روز یک دفعه ثبت نمود. "ماه تندر"(Thunder Moon) در ژوئیه سال ۲۰۲۰ و در یک شب صاف رخ داد و کائونیس توانست آنرا از منطقه "Hodynka" در مسکو ثبت کند.طلوع خورشید از شهر جادویی
تصویر دیگری که در شانگهای به ثبت رسیده، کار "جیاجون هوا"(Jiajun Hua) از چین و تلفیقی از چهار تصویر است که طلوع خورشید را نشان می دهند. این تصویر در فوریه سال ۲۰۲۱ با فاصله ۱۶ کیلومتر از لوجیازوی ثبت شده است. این تنها زمانی است که ثبت تصویر بالا آمدن خورشید از پشت منطقه تجاری موسوم به "Central Business District" امکان پذیر می شود.
منبع:

1400/04/14
10:48:57
5.0 / 5
326
تگهای خبر: رقابت , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات