جهرمی از شناسایی مزارع استخراج ارزهای دیجیتالی اطلاع داد

جهرمی از شناسایی مزارع استخراج ارزهای دیجیتالی اطلاع داد به گزارش دیجیتالر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با هوش مصنوعی ۱۳ هزار مزرعه استخراج رمزارز شناسایی شد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در مورد ارتباط قطع برق و اینترنت، اظهار نمود: در شرایط کرونا وابستگی به شبکه ارتباطی بیشتر است و سایت های ارتباطی و خیلی از زیرساخت های کشور به برق وابسته هستند. قطع برق سبب شده که سایت ها توان ارسال و دریافت سیگنال خویش را از دست بدهند.
وی افزود: استانداردی دو ساعته دارند که بتوانند ظرفیت باطری داشته باشند که در صورت قطع برق تا دو ساعت می توانند خدمات عرضه کنند. در بعضی از نقاط کشور باطری های اینها مورد سرقت قرار گرفته و در بعضی دیگر از مناطق اپراتورها کنترل نکرده بودند و باطری ها فرسوده شده بود.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: در بحث پدافند غیر عامل برنامه هایی برای بازنگری باطری های اپراتورها اجرا کردند و خیلی از سایت ها باطری هایشان نوسازی شد. البته نمی توانم به صورت قاطع بگویم که همه سایت ها مشکل باطری ندارد، چون برخی از سایت ها بخصوص در استانهای محروم کشور مشکل باطری دارند.
جهرمی اظهار داشت: بعضی از زمان ها قطع برق بیشتر از دو ساعت است و این باطری ها ظرفیت بیشتر از دو ساعت ندارند. فاصله بین قطع برق به حدی نیست که این باطری ها شارژ شوند. به این دو دلیل ما مشکل داریم.
آذری جهرمی اظهار داشت: ما سعی کردیم برای سایت های اصلی ژنراتور بگذاریم؛ می دانیم که فصل امتحانات دانش آموزان است و به اینترنت نیاز دارند؛ ما همه تلاشمان را می نماییم و از مردم هم عذرخواهی می نماییم. البته کمیته ای در این خصوص در وزارت ارتباطات مستقر است و درحال پیگیری است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مزارع استخراج رمزارز هم اشاره کرد: حدود دو ماه پیش با آقای اردکانیان جلسه ای داشتیم؛ با بررسی ها ما در یک کار مشترک با وزارت نیرو تقریباً ۱۳ هزار مزرعه کوچک و بزرگ استخراج رمز ارز را در کشور شناسایی کردیم. دقت شناسایی این ۱۳ هزار مزرعه بالای ۹۵ درصد بود. آنهایی که بالای ۹۹ درصد مطمئن بودیم که مزرعه است، حدود دو هزار مورد بود که در مرحله اول به مراجع امنیتی معرفی کردیم. تا جایی که اطلاع دارم قریب به ۳۰۰ مزرعه کلان بودند و با آنها برخورد شده است.
آذری جهرمی اظهار نمود: ۵۸۰ مگاوات مزرعه غیر مجاز رمز ارز بر اثر این گزارش تابحال از مدار خارج شده است و بنابر دستور دولت مزارع قانونی هم از مدار خارج شده است. بنا شد که مجموعه های امنیتی که مسئول برخورد هستند، کمک کنند. حقیقت این است که تنها بخش کوچکی از خاموشی های این روزها در ارتباط با استخراج رمزارز است. در نهایت این ۱۳ هزار مرزعه با بهره گیری از ظرفیت های هوش مصنوعی شناسایی شدند.
وی درباره کاهش سرعت دیتاهای موبایل هم اظهار داشت: ما گزارشی از اختلال دیتا زمانی که برق وصل است، نداریم.
منبع:

1400/04/18
22:02:06
5.0 / 5
396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات