سفر 600 هزار دلاری یك اینفلوئنسر به فضا

سفر 600 هزار دلاری یك اینفلوئنسر به فضا دیجیتالر سفر 600 هزار دلاری یک اینفلوئنسر به فضا


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، این محقق، نویسنده و چهره تأثیرگذار شبکه های اجتماعی در آینده طی پروازی توسط شرکت ویرجین گلکتیک به فضا خواهد رفت.
گرچه جراردی ۳۲ ساله یک مهندس فضا حرفه ای نیست اما بسیار به انجام سفر فضایی علاقمند است. حتی هفته گذشته در برنامه پخش مستقیم پرواز فضایی ریچارد برانسون نیز حضور داشت.
جراردی بعنوان پژوهشگر علوم زیستی موسسه بین المللی علوم فضانوردی و نجوم(IIAS )، در پرواز فضایی آینده شرکت ویرجین گلکتیک حضور داشته و سوار بر هواگرد وی اس اس یونیتی به فضا خواهد رفت.
پرتاب اولیه یونیتی هفته گذشته انجام شد و طی آن بنیانگذار ویرجین گلکتیک، ریچارد برانسون و پنج نفر دیگر به لبه فضا رفتند. این شرکت پیش از این که خدمات تجاری در سال ۲۰۲۲ شروع شود، برنامه هایی برای انجام دو پرواز آزمایشی دیگر دارد.
جزییات ماموریت تحقیقاتی جراردی مانند تاریخ و زمان دقیق پرواز هنوز گفته نشده است. اما وی گفت حتی یک ذره هم برای انجام این پرواز استرس ندارد. وی اظهار داشت: من بسیار هیجان زده و آماده پروازم.
بنابر گزارش سایت "آرکی ورلدیز"، این پرواز مقرر است سال آینده صورت گیرد و او مجبور نیست خودش هزینه این سفر را بپردازد چونکه موسسه بین المللی علوم فضانوردی و نجوم که وی در آنجا مشغولست ۶۰۰ هزار دلار هزینه سفر وی را می پردازد.
جراردی جدا از کار خود بعنوان یک متخصص هوافضا، دفاع و فناوری همین طور بعنوان یک چهره تأثیرگذار و رواج دهنده علم در شبکه های اجتماعی مانند تیک تاک و اینستاگرام نیز فعالیت می کند و به همین خاطر در چنین شبکه هایی به محبوبیت خاصی دست یافته است. او درباره پرواز بتازگی ریچارد برانسون اظهار داشت: پرواز جادویی بود. هواپیمای شرکت ویرجین گلکتیک حامل ریچارد برانسون به لبه فضا رسید و در امنیتی کامل آنها را بازگرداند.
از آنجائیکه خانه کلی جراردی در زمان کودکی تنها چند ساعت با پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فاصله داشت او به آسانی می توانست پرتاب موشک ها را ببیند که این مساله موجب ایجاد این علاقه در او شده بود. وی گفت زمانی که بزرگ شد فهمید که می تواند رویای خودرا به واقعیت تبدیل کند.


جراردی اظهار داشت که او برای نخستین بار با مجموعه "The Explorers Club" همکاری کرد. این مجموعه در سال ۱۹۰۴ در نیویورک با هدف انجام اکتشافات علمی و گسترش مطالعات میدانی تاسیس شد. وی سپس با افراد و شرکت هایی آشنا شد که در امتداد تجاری سازی سفر به فضا تلاش می کردند.
ایشان سپس کار خودرا با فدراسیون تجاری پروازهای فضایی ادامه داد. فدراسیون تجاری پروازهای فضایی یک شرکت خصوصی فعال در زمینه صنعت پرواز فضایی است که دفتر مرکزی آن در واشنگتن دی سی است.
او خودرا یک شهروند دانشور می داند که نماینده نسل جدید فضانوردان است. جراردی بوسیله موسسه بین المللی علوم فضاوردی و نجوم به مطالعه اثرات مسافرت های فضایی پرداخته است.
جراردی بعنوان یک متخصص محموله آزمایش های مختلفی را در پرواز انجام خواهد داد. یکی از آن آزمایشات، آزمایش زیست پایش است که در آن از یک سیستم سنسور پوشیدنی که توسط شرکت Carré Technologies مستقر در مونترال تولید شده استفاده خواهدنمود. سیستم سنسور یاد شده یک "زیر پیراهنی هوشمند" است که به چند سنسور مجهز است و بمنظور اندازه گیری ​تأثیرات بیولوژیکی پرواز فضایی بر روی انسان طراحی شده است.


یبومانیتورینگ یا زیست پایش در شیمی تجزیه، اندازه گیری بار بدن ترکیبات شیمیایی سمی، عناصر یا متابولیت های آنها در مواد بیولوژیکی است.
جراردی اظهار داشت: سیستم سنسور Astroskin هم اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد و در آنجا به نظارت بر اثرات ریزگرانش بر فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی کمک می نماید.
وی اظهار داشت: پرواز فضایی من نخستین پروازی خواهد بود که طی آن قادر به جمع آوری داده ها در هنگام پرتاب، ورود مجدد و فرود خواهیم بود، بدین سبب من خوشحالم که می توانم در جمع آوری این مجموعه داده جدید کمک کنم.
یکی از جالب ترین قسمت های سفر وی توانایی به اشتراک گذاشتن اخبار این پرواز با همسرش استیون و دختر سه ساله آنها دلتا ویکتوریا است.
پرواز جراردی از جهتی دیگر نیز تاریخی خواهد بود چراک ه او نخستین زن متخصص محموله خواهد بود که با موشک شرکت ویرجین گلکتیک به فضا سفر خواهدنمود.
جراردی اظهار داشت: در طول تاریخ کمتر از ۱۰۰ زن و تنها تعداد انگشت شماری از مادران به فضا پرواز کرده اند و بنا بر این واقعاً معتقدم که نماینده خوبی بودن مهمست.


منبع:

1400/04/28
09:07:37
5.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات