پیانو نوازی یك ربات با كمك حافظه مبتنی بر هوا !

پیانو نوازی یك ربات با كمك حافظه مبتنی بر هوا ! دیجیتالر: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نوعی حافظه مبتنی بر هوا ابداع نموده اند که می تواند به یک دست رباتیک نرم در نواختن پیانو کمک نماید.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ربات های نرم هنوز هم برای کار کردن، به تجهیزات الکترونیکی سخت متکی هستند؛ اما یک اختراع جدید ممکنست نیاز به تراشه هایی را که قابلیت انعطاف پذیری ندارند، کم کند. پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید" (UC Riverside)، نوعی حافظه کامپیوتری پنوماتیک ساخته اند که به ربات نرم در نواختن پیانو کمک می نماید.

این حافظه مبتنی بر هوا بجای تکیه کردن بر ترانزیستورهای معمولی، به دریچه های ریزسیال متکی است که جریان هوا را کنترل می کنند. شاید این حافظه، قدرت زیادی نداشته باشد، اما آنقدر خوب است که بتواند به یک جفت دست رباتیک نرم در نواختن موسیقی با سرعت کم اما ثابت کمک نماید.

نبود فشار مثبت، این کار را ایمن می کند و خطر انفجار حافظه در هنگام استفاده وجود ندارد.

این فناوری هنوز جهت استفاده روزانه آماده نیست. ربات علاوه بر پیشرفت های مورد نیاز در پیچیدگی و سرعت، به نسخه های نرم پردازنده ها و سایر اجزا نیاز دارد. با این وجود، هدف مشخص است. شاید حافظه پنوماتیک بتواند نیاز به تراشه را در ربات های نرم کم کند و نشان دهنده آینده ربات های کاملا انعطاف پذیر باشد که در صورت برخورد، صدمه ای به همراه ندارند.

منبع:

1400/04/28
19:45:15
5.0 / 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات