قهوه نه تنها برای ضربان قلب مضر نمی باشد بلكه می تواند مفید باشد!

قهوه نه تنها برای ضربان قلب مضر نمی باشد بلكه می تواند مفید باشد! به گزارش دیجیتالر دهه ها است پزشکان به افرادی که از آریتمی قلبی رنج می برند سفارش می کنند از نوشیدن قهوه پرهیز کنند چونکه کافئین موجود در قهوه می تواند سبب برهم خوردن ریتم ضربان قلب شود. اما مطالعات جدید نشان داده است که کافئین اثری بر افزایش ضربان قلب کسانی که گرفتار آریتمی قلبی(اختلال در ریتم ضربان قلب) هستند، ندارد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، دکتر گرگوری مارکوس(Gregory Marcus)، از دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، می گوید: ما شواهد مناسبی نیافتیم که برپایه آن افراد گرفتار بیماری قلبی را از نوشیدن قهوه منع نماییم. قهوه در بعضی از افراد امکان دارد سبب افزایش ضربان قلب شود اما من فکر می کنم این موارد نادر هستند.
طبق مطالعه ای که در تاریخ ۱۹ ژوئیه در مجله ی "JAMA Internal Medicine" انتشار یافته است، نتایج نشان داده که هر فنجان قهوه ای که فرد می نوشد می تواند به صورت متوسط خطر آریتمی قلبی را تا سه درصد کم کند.
مارکوس می گوید: بیشتر افرادی که از آریتمی قلبی رنج می برند می توانند از نوشیدن قهوه لذت ببرند و حتی شاید قهوه در بعضی افراد منجر به کاهش خطر آریتمی قلبی شود.
او اضافه کرد: قهوه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی های دنیا است. با این وجود خواص آن بعنوان یک ماده ی محرک سبب شده پزشکان افرادی که بیماری قلبی دارند را از نوشیدن آن منع کنند.
مارکوس و همکارانش جهت بررسی اثر قهوه بر روی تپش قلب داده های در ارتباط با ۳۸۶ هزار نفر را بررسی کردند.
در بین این افراد ۱۷ هزار نفر طی ۴ تا ۵ سال گرفتار آریتمی قلبی شدند.
از همه شرکت کنندگان در مورد میزان مصرف قهوه آنها سوال شد و پاسخ های این افراد با نتایج به دست آمده مقایسه شد.
نتایج به دست آمده نشان داده است که هیچ ارتباطی میان کافئین و اختلال در ریتم ضربان قلب وجود ندارد.
دکتر زاکاری گولدبرگر(Zachary Goldberger) استادیار پزشکی قلب و عروق در دانشگاه ویسکانسین-مدیسن می گوید: برپایه این یافته ها باآنکه امکان دارد قهوه سبب بروز آریتمی قلبی نشود اما لزوما از آن جلوگیری نمی کند.
جهت بررسی اثر قهوه بر قلب و احتمال محافظت آن از مبتلا شدن به آریتمی قلبی باید بررسی های بیشتری صورت گیرد.
مارکوس می گوید: قهوه خاصیت ضد التهابی دارد و التهاب هم در آریتمی قلبی نقش دارد. همینطور امکان دارد کافئین سبب فعال تر شدن فرد شود که خود سبب کاهش خطر مبتلا شدن به آریتمی قلبی می شود.
منبع:

1400/04/30
11:20:33
5.0 / 5
332
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات