اسکن تصاویر آیفون برای مقابله با سوءاستفاده از کودکان

اسکن تصاویر آیفون برای مقابله با سوءاستفاده از کودکان به گزارش دیجیتالر شرکت اپل روز پنج شنبه اعلام نمود برای مقابله با هرزه نگاری کودکان، از سیستمی استفاده خواهد نمود که تصاویر گوشی های آیفون در آمریکا را قبل از بارگذاری شدن آنها در سرویس ذخیره سازی آی کلود، با تصاویر کودک آزاران تطبیق می دهد.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، اپل اعلام نمود اگر معلوم شود تصاویر سوءاستفاده از کودکان بارگذاری می شود، این شرکت ابتدا به بازنگری انسانی اقدام می کند و سپس به مقامات اجرای قانون گزارش می کند. این سیستم برای کاهش موارد خطا در شناسایی به یک در یک تریلیون مورد طراحی شده است.

با این سیستم اپل از یک سو به درخواست مقامات اجرایی برای کمک به مقابله با سوءاستفاده از کودکان پاسخ می دهد و از طرفی به اجبار در زمینه حریم خصوصی و امنیت عمل می کند که آنرا هسته اصلی برند خود قرار داده است. شرکتهای دیگر مانند فیسبوک هم از فناوری مشابه برای شناسایی و گزارش دهی موارد سوءاستفاده بهره می برند.

مقامات اجرایی پایگاه داده ای از تصاویر مجرمان سابقه دار دارند و این تصاویر به کدهای دیجیتالی تبدیل می شوند که تصاویر سوءاستفاده گر را شناسایی می کنند اما نمی توانند برای بازسازی آنها مورد استفاده قرار بگیرند.

اپل با استفاده از فناوری به نام NeuralHash پایگاه داده خویش را پیاده سازی کرده که برای شناسایی تصاویر ویرایش شده اما مشابه تصاویر اصلی طراحی شده است. هنگامی که کاربری تصویری را به سرویس ذخیره سازی آی کلود اپل بارگذاری می کند، آیفون یک کد دیجیتالی تصویر را برای بارگذاری شدن بوجود آورده و آنرا با پایگاه داده مقایسه می کند. تصاویری که فقط در آیفون ذخیره شده اند، چک نمی شوند.

روزنامه فایننشیال تایمز اولین منبعی بود که جنبه هایی از این برنامه را گزارش کرد. یکی از مهم ترین خصوصیات سیستم اپل این است که تصاویر ذخیره شده در آیفون را قبل از بارگذاری شدن و نه بعد از بارگذاری شدن در سرورهای این شرکت چک می کند.

بر اساس گزارش رویترز، برخی از کارشناسان حریم خصوصی و امنیتی در توییتر از اینکه این سیستم امکان دارد توسعه پیدا کرده و به صورت کلی محتوای ممنوعه یا سیاسی در گوشی ها را اسکن کند، ابراز نگرانی کردند.

منبع:

1400/05/16
12:34:05
5.0 / 5
233
تگهای خبر: اپل , دیجیتال , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات