اسپیس ایکس یک استارتاپ توسعه اینترنت اشیا را خرید

اسپیس ایکس یک استارتاپ توسعه اینترنت اشیا را خرید دیجیتالر: یک شرکت کوچک به نام ˮسوارم تکنولوژیزˮ(Swarm Technologies) می تواند شرکت ˮاسپیس ایکسˮ را در مسابقه توسعه ماهواره های کوچک یا همان تاسواره ها و اینترنت اشیا جلو بیاندازد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بنظر می رسد "اسپیس ایکس" برای حضور در عرصه اینترنت اشیا مصمم است، چونکه گزارش شده که "اسپیس ایکس" شرکت کوچکی به نام "Swarm Technologies" را خریداری نموده که استارتاپی است که بیشتر به استفاده از خدمات اینترنت اشیا در شبکه های کوچک مشهور است.
شبکه تجاری تاسواره ای "سوارم" بتازگی در فوریه سال جاری شروع به کار کرده است و اکنون بودجه کافی برای استقرار ۱۵۰ مجموعه تاسواره را در اختیار دارد. این شرکت یک شرکت کوچک با حدودا ۳۰ کارمند است.
هنوز مشخص نیست که "اسپیس ایکس" چگونه استراتژی خود یا این شرکت را در نتیجه این معامله تغییر خواهد داد، بااینکه بنظر می رسد که هدف "ایلان ماسک" در درجه اول بهره گیری از ایده ها و تخصص این شرکت است. به عبارت دیگر، این معامله ممکنست بیشتر به تغییر استراتژی "اسپیس ایکس" منجر شود.
زمینه هایی وجود دارد که اقدامات این شرکتها می توانند به خوبی با هم ترکیب شوند. "اسپیس ایکس" مشغول استقرار مجموعه ای عظیم از ماهواره های نسبتاً کوچک اینترنتی "استارلینک" است.
این شرکت همین طور بتازگی مبادرت به راه اندازی ماموریت های اشتراکی و پرتاب تاسواره ها و دیگر محموله های کوچک برای دیگر شرکتها همراه با ماهواره ها و محموله های خود کرده است.
منبع:

1400/05/20
09:55:31
5.0 / 5
339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات