ناسا علت ناپدید شدن نمونه سنگ مریخ را کشف کرد

ناسا علت ناپدید شدن نمونه سنگ مریخ را کشف کرد مریخ نورد ˮاستقامتˮ هفته ی گذشته تلاشی ناموفق در جمع آوری نمونه از مریخ داشت و الان محققان ناسا فکر می کنند که علت بروز این مشکل را فهمیده اند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، پس از آن که "استقامت" مأموریت جمع آوری نمونه از مریخ را به پایان رساند، محققان ناسا با لوله های خالی از نمونه روبه رو شدند. این مورد عجیب بود چونکه فرایند جمع آوری نمونه به درستی انجام شده بود. آنها چندین روز را صرف یافتن دلیل بروز این مشکل کردند و الان معتقدند که علت را یافته اند.
در پیامی که در روز چهارشنبه ۱۱ اوت انتشار یافت، لوئیس جاندرا(Louise Jandura) از مرکز پیشرانه جت ناسا اعلام نمود که به نظر می آید سنگی که مریخ نورد "استقامت" قصد برداشتن آنرا داشته بسیار سست و پودری بوده و به اندازه ی کافی استقامت نداشته که درون لوله ی آزمایش استقامت قرار بگیرد.
جاندرا اظهار داشت: این سنگ هنوز در انتهای حفره ی بوجود آمده توسط "استقامت" قرار دارد. او اضافه کرد: خاص بودن این سنگ و خصوصیت های آن سبب دشوار شدن روند استخراج آن شد.
تصویری از حفره ی بوجود آمده توسط استقامت انتشار یافته است و نمونه ی مورد نظر هم در انتهای آن قابل مشاهده می باشد.


گروه محققان تصمیم گرفته اند "استقامت" را به منطقه ی بعدی نمونه برداری در ناحیه ی "Seitah" که در دهانه ی جزرو قرار دارد، بفرستند. محققان معتقدند در ناحیه دیگری که "استقامت" قصد جمع آوری نمونه از آنرا دارد سنگ های مناسب تری قرار دارند که جمع آوری آنها برای تجهیزات نمونه برداری "استقامت" زیاد چالش برانگیز نیست.
این نمونه برداری اوایل ماه سپتامبر انجام می گیرد. جاندرا می گوید: فارغ از بروز این مشکل، گروه محققان از انجام شدن نخستین نمونه برداری خودکار توسط استقامت راضی هستند و تنها باید از استقامت کافی سنگ هایی که برای نمونه برداری انتخاب می کنند مطمئن شوند تا نمونه به درستی درون لوله ی آزمایش "استقامت" باقی بماند.
منبع:

1400/05/22
11:56:53
5.0 / 5
187
تگهای خبر: دیجیتال , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات