پارکور کاری ربات بوستون داینامیکس بهتر از انسان بعلاوه فیلم

پارکور کاری ربات بوستون داینامیکس بهتر از انسان بعلاوه فیلم ربات های شرکت ˮبوستون داینامیکسˮ(Boston Dynamics) که حالا چندی است تحت مالکیت شرکت ˮهیوندایˮ درآمده اند، حالا می توانند بهتر از بسیاری از انسان ها پارکور کنند و تصاویر کارهای خارق العاده آنها اخیرا انتشار یافته است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، اگر یکی از ربات های "بوستون داینامیکس" به نام "اطلس" به دنبال شما افتاد، انتظار یک فرار آسان را نداشته باشید. این شرکت اخیرا ویدئویی از ربات های انسان نمای خود به اشتراک گذاشته است که پارکور کاری موفق حدود دو دقیقه ای آنها را برای نخستین بار با عبور از موانع نشان داده است.
در این ویدئو دو ربات "اطلس" به نحو احسن از موانع عبور کرده و حرکات جالبی همچون پشتک هماهنگ را که واقعا دیدنی است، به معرض نمایش گذاشته اند.
به قول شرکت سازنده، هماهنگی آنها برای انجام این کار ماه ها طول کشیده است و بعنوان یک آزمایش مفید برای اثبات توانایی تعادل ربات ها در هنگام تغییر رفتار و هماهنگ کردن اقدامات عمل کرده است.
گفتنی است که حرکات این ربات ها از قبل برنامه ریزی شده و ثابت نیست، بلکه ربات "اطلس" از تصاویر محیطی برای تطبیق حرکت خود با محیط استفاده می نماید.
البته این ربات ها هنوز حدود ۵۰ درصد احتمال شکست دارند و باید روی عملکرد صحیح و پایدار آنها کار شود. بعنوان مثال این شرکت می گوید که هنوز باید حرکاتی که به علت ماهیت خود ربات ها مانند فقدان ستون فقرات و مفاصل و بازوهای نسبتاً ضعیف محدود کننده هستند، اصلاح نماید.
هم اکنون "اطلس" یک ربات به تولید تجاری رسیده مانند ربات "اسپات"(Spot) که یک سگ رباتیک است، نیست، بلکه "اطلس" یک مدل تحقیقاتی است که می خواهد محدودیت های رباتیک را از پیش رو بردارد.
"بوستون داینامیکس" تصور می کند که این تمرین پارکور کاری منجر به توسعه و ساخت ربات های کمکی در آینده می شود که می توانند کارهای مختلف را با مهارت و توانایی های مختلف انسانی انجام دهند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/05/27
14:11:53
5.0 / 5
200
تگهای خبر: تولید , ربات , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات