تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت چند است؟

تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت چند است؟ تعرفه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت ADSL، VDSL، FTTH برمبنای تعرفه تعیین شده در مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات محاسبه می شود که بنا به نرخ دانلود از 512 کیلوبیت برثانیه با سقف تعرفه 12.5 هزار تومان تا 50 مگابیت برثانیه با سقف تعرفه 300 هزار تومان را شامل می شود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، خدمت اینترنت پرسرعت ثابت، با فناوری های مختلفی مانند ADSL، VDSL، FTTH، TD-LTE ارائه می شود. هم اکنون شرکت مخابرات ایران، شرکت های دارای پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و دارندگان پروانه خدمات ارتباطی ثابت (Servco) و شرکت های انتقال داده مبتنی بر تکنولوژی بی سیم ثابت (FWA) برمبنای نوع پروانه خدمات اینترنت ثابت با فناوری های مختلف را ارائه می کنند و مشترکان برای خرید اشتراک سرویس اینترنت ثابت باید بوسیله این شرکتها اقدام نمایند. فهرست دارندگان پروانه ارائه خدمات اینترنت، در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بخش دارندگان پروانه، قابل مشاهده می باشد.
تعرفه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت ADSL، VDSL، FTTH برمبنای تعرفه تعیین شده در مصوبات شماره ۲۶۶ و ۲-۲۶۸ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات محاسبه می شود. بر طبق مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ارائه کنندگان خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت ثابت بوسیله فناوری های سیمی (سیم مسی و فیبر) باید جداول تعرفه ای خودرا مبتنی بر سرعت و بصورت غیرحجمی (based Connection) تنظیم کنند. جدول تعرفه خدمات ADSL و VDSL در زیر آمده است.

سرعت و کیفیت سرویس اینترنت پرسرعت ADSL و VDSL (پهن باند ثابت خانگی) به عواملی مانند فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی، کیفیت بستر ارتباطی و... وابسته است، به این معنا که هرچه فاصله مکان کاربر از مرکز مخابراتی کمتر باشد سرعت و کیفیت بالاتر بوده و هرچه فاصله مکان کاربر تا مرکز مخابراتی بیشتر باشد، سرعت و کیفیت کاهش می یابد.
سامانه ثبت نام خدمات دسترسی پهن باند ثابت خانگی (Xdslplus.ir) با هدف تسهیل در دسترسی مشترکان تلفن ثابت، به لیست دارندگان پروانه ارائه خدمات پهن باند ثابت به راه افتاده است. مشترکانی که از خدمات پهن باند ثابت استفاده نمی کنند، در صورت تمایل به استفاده از این خدمت، پیش از ثبت درخواست در اپراتور مورد نظر خود، می توانند با مراجعه به سایت cra.ir وارد بخش حقوق کاربران شده و از سامانه دسترسی پهن باند ثابت خانگی استفاده کنند. در این سامانه مشترکان تلفن ثابت می توانند لیست دارندگان پروانه ای که در محدوده محل زندگی آنها امکان ارائه خدمت درخواستی را دارند، مشاهده و در فرآیندی شفاف، درخواست خودرا ارائه و پیگیری کنند.1400/06/30
08:42:14
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات