عمر بی نهایت برای دستگاه ها با یک سیستم جدید بدون باتری

عمر بی نهایت برای دستگاه ها با یک سیستم جدید بدون باتری به گزارش دیجیتالر یک سیستم جدید بدون باتری می تواند علاوه بر اعطای یک عمر بی انتها به دستگاههای الکترونیکی به شکل قابل توجهی مشکل رو به رشد زباله های الکترونیکی را کم کند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، مهندسان کامپیوتر یک سیستم بدون باتری را توسعه داده اند که به دستگاههای الکترونیکی اجازه می دهد به صورت متناوب با انرژی هایی نظیر انرژی خورشیدی کار کنند و یک "عمر بی نهایت" به آنها می دهد.
این سیستم که "BFree" نامیده می شود، به دستگاه ها اجازه می دهد تا در هر زمان که برق چه در دسترس باشد، چه نباشد، به سادگی کار کنند. این سیستم جهت کمک به مقابله با مشکل روز افزون زباله های الکترونیکی طراحی شده است که ۵۳ میلیون تن از آن سالانه در سطح جهان تولید می شود.
"جوسیا هستر" سرپرست این تحقیق می گوید: هدف ما که امکان دارد تحقق آن دور باشد، این است که فناوری های بدون باتری مانند "BFree" به دلایلی مانند پایداری، سهولت و کاهش هزینه های نگهداری جایگزین نسخه های دارای باتری شوند.
گروه محققان از دانشگاه "نورث وسترن" و دانشگاه صنعتی "دلفت"، سیستم "BFree" را توسعه دادند، سیستمی که از نسخه مقاوم در مقابل اختلال زبان برنامه نویسی "پایتون" استفاده می نماید. "BFree" همینطور شامل سخت افزارهای برداشت انرژی به نام "BFree Shield" است که تکامل کارهای قبلی همین تیم است.
سال قبل آنها از یک سیستم بدون باتری به نام "ENGAGE" رونمایی کردند که تنها از انرژی جنبشی فشار دکمه ها استفاده می کرد. این دستگاه بعنوان یک دستگاه الکترونیکی پایدار ارائه شد که می تواند راه را برای قطعات الکترونیکی دارای کارکرد طولانی مدت برای مأموریت های فضایی آینده هموار کند، چونکه برای کار به باتری یا انرژی خورشیدی احتیاج ندارد.
"هستر" توضیح داد که نسخه های بعدی "BFree" با الهام از قابلیت های برنامه نویسی بدون باتری می توانند در عرصه فضا و بخصوص ماهواره های کوچک که به صورت کامل از انرژی خورشیدی تغذیه می کنند، مفید باشند. به قول وی: سیستم جدید "BFree"، تکامل فناوری "ENGAGE" است و به هر کسی اجازه می دهد لوازم الکترونیکی پایدار خویش را بسازد.
محققان امیدوارند که این سیستم جدید به کاهش تعداد زباله های الکترونیکی کمک نماید.
"هستر" می گوید: سازندگان دستگاههای الکترونیکی در سرتاسر جهان می پرسند که چگونه عمر باتری دستگاههای خویش را افزایش دهیم. آنها سوال اشتباهی را مطرح می کنند. ما می خواهیم آنها باتری را فراموش کنند و در عوض به راه های پایدارتری برای تولید انرژی فکر کنند.
"هستر" توضیح داد: خیلی از مردم پیشبینی می کنند که ما در اینترنت اشیا(IoT) یک تریلیون دستگاه خواهیم داشت. این بدان معناست که یک تریلیون باتری خالی یا ۱۰۰ میلیون نفر خواهیم داشت که هر چند دقیقه یک باتری خالی را تعویض می کنند. این امر، هزینه زیست محیطی وحشتناکی را برای محیط زیست به همراه دارد. در عوض، آنچه ما انجام می دهیم تغییر دستگاه ها به روشی پایدارتر است.
محققان می گویند، با استفاده از این تکنولوژی جدید، حتی برنامه نویسان مبتدی هم می توانند دستگاه خویش را به یک سنسور با انرژی خورشیدی با طول عمر نامحدود تبدیل کنند.
سیستم "BFree" به دستگاه ها اجازه می دهد تا با استفاده از انرژی متناوب به صورت دائمی کار کنند و هنگامی که برق قطع می شود، سیستم، محاسبات را متوقف می کند. سپس با بازگشت برق، به صورت خودکار بدون از دست دادن حافظه و بدون احتیاج به انجام هیچ کاری، تمام فعالیت ها از سر گرفته می شود.
این سیستم جدید می تواند پیشرفت گسترده ای در زمینه لوازم الکترونیکی ایجاد نماید و امکان کاهش چشم گیر زباله های الکترونیکی را که به صورت فزاینده ای درحال وخیم شدن هستند، فراهم آورد.
منبع:

1400/07/04
10:56:12
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات