آیفون ۱۳ دیرتر به دست مشتریان می رسد

آیفون ۱۳ دیرتر به دست مشتریان می رسد به گزارش دیجیتالر مشتریان اپل به دنبال تاخیرهای زنجیره تأمین و تقاضای قوی، برای دریافت آیفون ۱۳ چند هفته بیشتر باید صبر کنند که یکی از طولانی ترین زمانهای انتظار برای این گوشی در سال های اخیر خواهد بود.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، زمان تحویل گوشی جدید اپل بعد از رونمایی آن به دقت از جانب تحلیل گران بعنوان معیاری برای ارزیابی تقاضا برای جدید ترین مدل آیفون زیر نظر گرفته می شود. اما سال جاری این وضعیت مسائل زنجیره تأمین که شرکتهای فناوری را در آستانه فصل خرید تعطیلات گرفتار کرده است را برجسته تر می کند.

تحلیلگران جی پی مورگان و کردیت سوییس اعلام نمودند مشتریان در سرتاسر جهان که مدل های جدید را به صورت آنلاین از پیش سفارش داده بودند، باید بیشتر از چهار هفته برای مدل های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس و حدود دو هفته برای آیفون ۱۳ صبر کنند.

در آمریکا که بیشتر از یک سوم از فروش آیفون را تشکیل می دهد، زمان تحویل مدل های آیفون ۱۳ از ۱۹ تا ۳۴ روز در هفته دوم سفارش در مقایسه با هفت تا ۲۰ روز در هفته اول بود که زمان طولانی تری در مقایسه با مدت تحویل مدل های آیفون ۱۲ بود.

به گفته تحلیل گران جی پی مورگان، باآنکه طولانی شدن زمان انتظار برای تحویل آیفون جدید تا اندازه ای به علت محدودیتهای زنجیره تأمین است اما افزایش قابل توجه زمان انتظار در هفته دوم سفارش دهی نسبت به هفته اول نشان دهنده تقاضای قوی برای ارتقا به مدل جدیدتر آیفون است.

شرکای اپل شامل وریزون، ودافون انگلیس و بِست بای به تقاضای بالا و مسائل عرضه محصول در پاسخ به مشتریانشان در توییتر اشاره کرده اند. خیلی از کاربران در توییتر به تاخیر در تحویل گوشی اشاره کرده اند.

چندین تولیدکننده قطعات محصولات اپل و تسلا در چین برای عمل به سیاستهای مصرف کمتر انرژی، روز یکشنبه تولید برخی از کارخانه هایشان را به مدت چند روز متوقف کردند و زنجیره تأمین در فصل اوج تقاضا برای محصولات الکترونیکی در معرض ریسک بیشتری قرار گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، آیفون ۱۳ که دوربین ارتقا یافته، تراشه بیونیک جدید و اتصال بهبودیافته دارد، بین ۶۹۹ دلار تا ۱۵۹۹ دلار قیمت گذاری شده و از ۱۷ سپتامبر برای پیش سفارش موجود شده است.
1400/07/06
10:50:07
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات