اگر گرفتار حجم خوری اینترنت شده اید، بخوانید

اگر گرفتار حجم خوری اینترنت شده اید، بخوانید به گزارش دیجیتالر علل مختلفی وجود دارد که امکان دارد به زودتر تمام شدن حجم اینترنت کاربران منجر شود که از آن جمله میتوان به فعالیت خودکار نرم افزارهای نصب شده روی دستگاه ها در زمان اتصال به اینترنت،  استفاده از نرم افزارهای مالتی مدیا مانند اینستاگرام یا هک شدن احتمالی مودم اشاره نمود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، یکی از دغدغه های همیشگی کاربران بسته های اینترنتی، احتمال کمتر بودن حجم اینترنت دریافتی نسبت به حجم خریداری شده است. درواقع کم فروشی اینترنت یکی از مسائلی است که کاربران شرکتهای اینترنتی همواره گوشه ذهن خود دارند و پیش می آید که نگران کم فروشی در حجم یا سرعت کمتر از سرعت اسمی خریداری شده باشند. با این حال، علل زیادی هم وجود دارد که امکان دارد به اتمام حجم بسته های اینترنتی زودتر از چیزی که کاربران تصور می کنند، منجر شود.
زمانی گفته می شد آن هایی که می گویند کم فروشی صورت می گیرد، باید به این نکته توجه داشته باشند که در گذشته مشترکان چند عکس و یا مطلب مکتوب را دانلود می کردند و حجم اینترنت آنها برای مدت بیش تری دوام می آورد اما حالا همین که سه تا چهار فایل ویدئویی دانلود می شود، چند برابر فایل های عکس و مکتوب حجم مصرف می شود.
هم چنین علل گوناگونی برای تصور کم فروشی افراد عنوان می شد؛ همچون اینکه در بعضی موارد امنیت مودم وای فای مناسب نبوده و پسورد اینترنت توسط دیگران شناسایی شده و حجم اینترنت آنها مورد استفاده قرار گرفته است. مورد دیگر اینکه بروزرسانی نرم افزارها به صورت اتوماتیک و مدیریت نشده انجام می شود.
دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت چیست؟
بروزرسانی و فعالیت خودکار نرم افزارهای نصب شده روی دستگاههای شما (گوشی، تبلت و…) در زمان اتصال به اینترنت، یکی از علل زود تمام شدن حجم اینترنت است. در صورتیکه برنامه های نصب شده روی دستگاههای خویش را برای حالت بروزرسانی خودکار فعال کرده اید، حالت خودکار آنرا لغو کنید تا بتوانید هر زمان که مایل بودید این فرایند بروزرسانی را انجام دهید.
استفاده از نرم افزارهای مالتی مدیا (مانند اینستاگرام، تلگرام و …) هم یکی از مواردی است که حجم اینترنت زیادی می طلبد. به علت دانلود تصاویر و ویدئوهایی که حجم های بیش تری در مقایسه با فایل های نوشتاری دارند، استفاده از این نرم افزارها باعث بیش تر شدن استفاده از حجم اینترنت می شود.
هک شدن احتمالی مودم هم می تواند یکی دیگر از علل زود تمام شدن اینترنت باشد. درواقع امکان دارد مودم به هر روشی هک شده باشد و فردی که مبادرت به این کار کرده، از حجم اینترنت شما مصرف کند و باعث زودتر تمام شدن حجم اینترنتتان شود. برای مقابله با این مورد می توانید رمز مودم خویش را تغییر دهید یا مبحث را با سرویس دهنده ی خود در بین بگذارید تا از ادامه ی مصرف اینترنتتان توسط شخص دیگر جلوگیری کنید.
خدمات اینترنت خویش را آزمایش کنید
در عین حال، با عنایت به اهمیت مبحث سنجش سرعت و کیفیت اینترنت پرسرعت، سامانه های ایجادشده توسط اپراتورها در بخش خدمات الکترونیک وبسایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به صورت متمرکز و سامان یافته آورده شده است. مشترکان به منظور سنجش سرعت و کیفیت می توانند اپراتور سرویس دهنده خویش را در این بخش انتخاب و نسبت به سنجش پارامترهای سرویس خود اقدام نمایند.
کاربران برای اطمینان از کیفیت و سرعت اینترنت خود می توانند بسته خریداری شده خویش را راستی آزمایی کنند. آنها برای آگاهی از کیفیت اینترنت خود می توانند به سامانه سنجش سرعت و کیفیت اینترنت اپراتورها که در رگولاتوری قرار داده شده رجوع کنند و سرویس خویش را بررسی نمایند و از انطباق این شرایط با قرارداد خود مطمئن شوند.
مشترکان شرکتهای عرضه دهنده خدمات انتقال داده می توانند از راه لینک های معرفی شده نسبت به سنجش شاخصهای کیفیت سرویس دریافتی خود از قبیل latency، packet loss، سرعت دانلود و آپلود اقدام نموده و در صورت عدم تطبیق موارد فوق با مقادیر مندرج در قرارداد سرویس نسبت به درج شکایت بر مبنای کد رهگیری تخصیص یافته توسط سامانه اپراتور اقدام نمایند.
منبع:

1400/09/09
23:17:44
5.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات