واردات و مصرف گوشی در کشور کاهش پیدا کرد

واردات و مصرف گوشی در کشور کاهش پیدا کرد سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد واردات و مصرف گوشی در آذرماه نسبت به آبان سالجاری، ۱۰۰ هزار دستگاه کاهش داشته است.


محمدرضا عالیان -سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی- درباره آمار واردات گوشی در یک ماه گذشته اظهار داشت: در آذرماه سالجاری، ۱.۵ میلیون تلفن همراه وارد کشور شده و مصرف هم به یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه رسیده است. این آمار نشان داده است واردات و مصرف نسبت به آبان ماه، ۱۰۰ هزار دستگاه کاهش داشته است.
وی اظهار داشت: از آذر سال قبل تا آذر سالجاری، ۱۹ میلیون و ۵۸۰ هزار دستگاه تلفن همراه وارد شده و از این تعداد، ۱۸ میلیون و ۴۵۰ هزار دستگاه مصرف شده است. از این تعداد، ۹ میلیون و ۷۴۹ دستگاه تلفن همراه، قیمتی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار داشته است، هفت میلیون و ۲۸۲ هزار دستگاه تلفن همراه با قیمت کمتر از ۱۵۰ دلار وارد کشور شده که علاوه بر گوشیهای هوشمند، ساعت هوشمند و فیچرفون ها (گوشی های غیرهوشمند و دکمه ای) را شامل می شود.
عالیان افزود: همینطور تعداد یک میلیون و ۴۷۴ هزار دستگاه تلفن همراه با قیمت بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار، که به آنها گوشیهای میان رده می گویند، وارد کشور شده است، یک میلیون و ۷۴ هزار دستگاه پرچمدار با قیمت بالای ۶۰۰ دلار هم وارد شده است.
وی افزود: درآذرماه سال گذشته، ۸۸۰ هزار دستگاه موبایل وارد و یک میلیون و ۱۴۰ هزار دستگاه مصرف شده است. این نشان داده است واردات و مصرف گوشی امسال نسبت به سال قبل رشد کرده و این مورد هم دلایلی دارد. سال قبل به علت محدودیت های کرونایی و تعطیلی های پی در پی، روند عرضه و تأمین موبایل کند شده بود و با وجود نیاز و تقاضای زیاد مردم به موبایل به علت مبحث آموزش، روند واردات کند بود و بخشی از نیاز بازار مصرف خودش را نشان نداد، اما سال جاری این نیاز با عادی تر شدن شرایط، این نیاز خودش را نشان داده و به همان نسبت تأمین هم افزوده شده است.
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل به ایسنا اعلام نمود: روند کاهش تقاضا برای گوشی، معمولاً تا اواسط بهمن ماه ادامه دارد، اما با نگاه کردن به آمار ماه های دی، بهمن و اسفند سال گذشته، می توانیم پیشبینی نماییم که تقاضا از بهمن ماه افزایشی می شود. بدین ترتیب باید انتظار داشته باشیم که واردات هم از آغاز بهمن افزایش پیدا کند تا بتواند پاسخگوی تقاضایی که در بازار ایجاد می شود، باشد.
منبع:

1400/10/18
20:29:00
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات