افراد گیرنده پیوند کلیه به دوز چهارم واکسن کووید-۱۹ نیاز دارند

افراد گیرنده پیوند کلیه به دوز چهارم واکسن کووید-۱۹ نیاز دارند دیجیتالر: بررسی جدید پژوهشگران فرانسوی نشان میدهد که دریافت دوز چهارم واکسن کووید-19 می تواند واکنش ایمنی مطلوب را در افراد گیرنده پیوند کلیه بوجود آورد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از فلوریدا نیوز تایمز، پژوهش جدیدی نشان میدهد که دوز چهارم واکسن مبتنی بر آران ای پیامرسان، واکنش مطلوب پادتن را در بعضی از افراد گیرنده پیوند کلیه به وجود می آورد که واکنش کافی را بعد از سه دوز پیشین نداشته اند. یافته های این پژوهش، کارآیی دوز چهارم واکسن را برای چنین بیمارانی تایید می کند.
پژوهشگران "بیمارستان دانشگاه استراسبورگ"(University Hospital of Strasbourg) در فرانسه، ۹۲ شخص گیرنده پیوند کلیه را که در سه بیمارستان متفاوت بستری شده بودند، مورد بررسی قرار دادند تا تاثیر دوز چهارم واکسن کروناویروس مبتنی بر آران ای پیامرسان را بر افزایش پادتن "ایمونوگلوبولین جی"(IgG) در افراد گیرنده پیوند کلیه ارزیابی کنند که واکنش ضعیفی بعد از سه دوز واکسن داشتند.
شرکت کنندگانی که یک ماه بعد از دریافت دوز سوم واکسن، ایمونوگلوبولین جی کمتری داشتند، دوز چهارم واکسن مبتنی بر آران ای پیامرسان را دریافت نمودند و سطح ایمونوگلوبولین جی آنها بعد از دو تا شش هفته باردیگر اندازه گیری شد. پژوهشگران دریافتند که هیچ نگرانی ایمنی در مورد دوز چهارم وجود ندارد و خاطرنشان کردند که به طور متوسط بعد از ۲۹ روز، سطح ایمونوگلوبولین جی بطور قابل توجهی بالا رفته است که نشان میدهد دوز چهارم واکسن می تواند برای این بیماران موثر باشد.
این پژوهش، در مجله "Annals of Internal Medicine" به چاپ رسید.
منبع:

1400/10/21
23:22:51
5.0 / 5
64
تگهای خبر: ایمنی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات