تلاش مایكروسافت

تشخیص بیماری ها با هوش مصنوعی

تشخیص بیماری ها با هوش مصنوعی به گزارش دیجیتالر مایكروسافت با همكاری یك شركت بیوتكنولوژی و با بهره مندی از هوش مصنوعی، می خواهد بیماری های خود ایمنی سیستم ایمنی بدن را تشخیص دهد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت آی تی پروپورتال، این روزها كه غول های تكنولوژی در سراسر جهان بدنبال بهره مندی هرچه بیشتر از فناوری هوش مصنوعی در عرصه های مختلف علم و دانش هستند، هم اكنون شركت مایكروسافت از همكاریهای خود در این رابطه با یك شركت فعال در زمینه بیوتكنولوژی اطلاع داده است.
مایكروسافت با شركت اداپتیو كه در زمینه ساخت و توسعه محصولات بیوتكنولوژیك فعالیت می كند و در شهر سیاتل آمریكا مستقر شده، آغاز به همكاری كرده است تا بتوانند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، محصول جدیدی را طراحی و تولید كنند كه بتواند با انجام یك آزمایش خون ساده، بیماری ها و اختلالات خود ایمنی سیستم ایمنی بدن بیماران را به صورت دقیقی بررسی نموده و تشخیص دهد.
بر اساس گزارش های Geekwire، این غول تكنولوژی صدها میلیون دلار در این پروژه عظیم سرمایه گزاری نموده است چراكه مدیران این دو شركت بر این باورند كه در صورت موفقیت و دستیابی به این محصول، تحول بزرگی در علم پزشكی، تشخیص بیماری و درمان آن بوجود خواهد آمد. ازاین رو این پروژه هرچقدر هم پرهزینه و دشوار بنظر برسد، مایكروسافت با همكاری شركت اداپتیو تصمیم گرفته اند كه در جهت كمك به علم پزشكی چنین سرمایه گذاری هنگفتی را انجام بدهند.
اختلالات خود ایمنی زمانی بوجود می آید كه سیستم ایمنی بدن انسان علی رغم هوشمندی های پیچیده ای كه دارد، تحت تاثیر فاكتورها و عوامل مختلفی دچار بحران و اختلال می گردد بدین ترتیب سیستم ایمنی بدن و عموما گلبول های سفید با خود به عنوان بیماری برخورد كرده و دچار تضعیف عملكرد خود می شوند.
هم اكنون دانشمندان و متخصصان علم هوش مصنوعی معتقدند كه با استفاده از فناوری هوش مصنوعی می توانند به كمك سیستم ایمنی بدن افراد آمده و این بیماری ها را به سرعت بیشتری تشخیص داده و به درمان آن بپردازند.


 

1396/10/18
17:20:33
5.0 / 5
5851
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات