اندازه گیری فشار داخل چشم در فضا

اندازه گیری فشار داخل چشم در فضا آژانس فضایی اروپا به تازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام ویدیویی کوتاه از انجام روش فشارسنجی چشم در ایستگاه فضایی بین المللی منتشر نموده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، در طول معاینه تونومتری چشم یا فشارسنجی چشم، فضانوردان فشار داخل چشم را با اعمال ضربه ملایم به چشم با ابزاری به نام تونومتر اندازه گیری می کنند. فشار داخل چشم، فشار مایع داخل چشم انسان است. تونومتری یکی از روش های تشخیص این فشار است. اندازه گیری این فشار، یکی از جنبه های مهم در ارزیابی بیمارانی است که در معرض آب سیاه هستند. اغلب تونومترها، این فشار را برحسب میلی متر جیوه اندازه گیری می کنند.
در چشم پزشکی، تونومتری یا فشارسنجی چشم روشی است که متخصصان چشم پزشکی جهت تعیین فشار مایع داخل چشم به کار می برند. این آزمایش یکی از مهم ترین روش ها برای تشخیص بیماری آب سیاه است. اغلب تونومترها بگونه ای تنظیم شده اند که فشار داخل چشم را بر حسب میلی متر جیوه نشان دهند. روش های گوناگونی جهت اندازه گیری فشار داخل چشم وجود دارد اما هم اکنون تونومتری گُلدمان یکی از پذیرفته شده ترین روش های اندازه گیری فشار داخل چشمی است.
از مزایای تونومتر گلدمن این است که دقیق ترین روش برای اندازه گیری فشار داخل چشم به شمار می آید. از معایب این روش میتوان به استفاده از قطره بی حسی و وارد کردن فشار واقعی بر روی چشم که سبب آزار بیماران و خستگی کاربران می شود اشاره نمود.
به تازگی آژانس فضایی اروپا ویدیویی کوتاه منتشر نمود که در آن کایلا بارون فضانورد ناسا و یکی از خدمه هفت نفره مأموریت اکسپدیشن ۶۶ و مأموریت کرو-۳ با کمک راهنمایی تیم پزشکی در زمین درحال انجام معاینه فشار چشم بر روی ماتیاس ماورر فضانورد آژانس فضایی اروپا است.
۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۱ ساعت ۲۱: ۰۳ به وقت منطقه زمانی شرقی(بامداد پنجشنبه ساعت ۰۵: ۳۳ به وقت ایران) فضانوردان مأموریت "کرو-۳" به ایستگاه فضایی بین الملی رفتند. طی این مأموریت چهار فضانورد ناسا به نامهای "راجا چاری"، "توماس مارشبورن"، "کایلا بارون" و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا به نام "ماتیاس ماورر" برای انجام یک مأموریت شش ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند.
این سومین مأموریت عملیاتی سرنشین دار اسپیس ایکس برای ناسا بعنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری این سازمان فضایی است. مقرر است هر مأموریت، همچون کرو-۳، حدودا شش ماه به طول بینجامد و اسپیس ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و همینطور بازگرداندن آنها به زمین است. مقرر است فضانوردان مأموریت کرو-۳ هم بهار سال ۲۰۲۲ به زمین بازگردند.منبع:

1400/12/16
09:35:14
5.0 / 5
204
تگهای خبر: اینستاگرام , كاربر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات