دستگاه ثبت دقیق امواج مغزی در مشهد رونمایی گردید

دستگاه ثبت دقیق امواج مغزی در مشهد رونمایی گردید دیجیتالر: مشهد- ایرنا- دستگاه پیشرفته ثبت دقیق امواج مغزی (دی. سی) حاصل تلاش محققان سه كشور ایران، آلمان و كانادا عصر پنجشنبه در مشهد رونمایی گردید.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا رئیس بخش علوم و اعصاب دانشگاه علوم پزشكی مشهد كه طراح اصلی دستگاه مزبور است، در حاشیه رونمایی از آن به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با استفاده از دستگاه دی. سی، ثبت امواج مغزی با دقت و كیفیت بهتر و بدون اختلالات احتمالی صورت می گیرد.
پروفسور علی گرجی اضافه كرد: این دستگاه می تواند كلیه امواج مغزی بین صفر تا 100 هرتز را ثبت كند كه ثبت دقیق امواج مغزی نقش مهمی در تشخیص و بررسی پیش آگهی بیماریهای اعصاب و روانپزشكی دارد.
وی بیان كرد: طراحی و ساخت این دستگاه با همكاری پژوهشگران دانشگاه های ونكوور كانادا، مونستر آلمان و علوم پزشكی مشهد انجام شده است.
گرجی تصریح كرد: دستگاه ثبت دقیق امواج مغزی برای اولین بار در كشور در دانشگاه علوم پزشكی مشهد، برای تحقیقات دانشجویان به راه افتاده است و در مرحله بعد كه چند ماه به طول می انجامد، برای بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.
وی بدون اشاره به هزینه ساخت دستگاه مزبور اظهار داشت: طراحی و ساخت این دستگاه با هزینه شخصی محققان سه كشور انجام شده است.
توسعه علوم اعصاب در سطح كشور از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، یكی از ماموریت های دانشگاه علوم پزشكی مشهد در سالهای اخیر تعیین شده است.
خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
3027/5132


1396/10/22
22:53:35
5.0 / 5
5555
تگهای خبر: ساخت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات