در طی هشت ماه؛

هزار و 700 روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

هزار و 700 روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شد به گزارش دیجیتالر اصفهان _ وزیر ارتباطات اظهار داشت: هزار و ۷۰۰ روستای جدید را به شبکه ملی اطلاعات متصل شد و الان بیشتر از ۸۶ درصد از روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.به گزارش دیجیتالر به نقل از مهر، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتصبح پنج شنبه در جریان سفر هیئت دولت به اصفهان بعنوان نماینده ویژه رئیس جمهور وارد شهرستان خور و بیابانک و نائین شد. او ابتدا با حضور در گلزار شهدای نائین به مقام شهدا ادای احترام کرد و به دیدار با خانواده شهدا رفت.
زارع پور سپس به جلسه شورای اداری شهرستان نائین رفت و عنوان کرد: در این سفر در جریان مشکلات شهرستان نائین قرار گرفتیم که مهم ترین مشکلات را با وزرا و معاونان رئیس جمهور پیگیری خواهیم کرد. دولت در دور اول سفرهای استانی برنامه دارد پروژه های نیمه تمام که سال ها طول کشیده را به اتمام برساند و در دور بعد پروژه های جدید تعریف کند، اما مسائل مهم و حیاتی خارج از برنامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: طی هشت ماه گذشته هزار و ۷۰۰ روستای جدید را به شبکه ملی اطلاعات متصل شد و الان بیشتر از ۸۶ درصد از روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و از خدمات شبکه می توانند استفاده کنند. سرعت اینترنت روزبه روز بهبود می یابد، اما مسئله سرعت اینترنت تنها با توسعه ارتباطات مبتنی بر فیبر نوری در کشور حل می شود که این مورد احتیاج به برنامه دراز مدت و میان مدت دارد و این اقدام در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه «تاکنون نزدیک به یک میلیون پورت فیبر نوری FTTX یا فیبر نوری در کشور راه اندازی شده و پیشبینی می شود تا آخر دولت سیزدهم پوشش ۲۰ میلیونی در این حوزه را شاهد باشیم» تصریح کرد: این یعنی ۲۰ میلیون از خانوارهای کشور در صورت تمایل از فیبر نوری استفاده کنند و از سرعت حدود صد برابری سرعت میانگین فعلی بهره مند شوند.
زارع پور اضافه کرد: پیگیری می نماییم که مشکلات شهرستان نائین در شورای اداری استان مطرح شود البته بخش زیادی از مشکلات با پیگیری های قبلی مسؤلان و نماینده شهرستان در فهرست مصوبات سفر استان قرار گرفته است. این وعده را به مردم می دهم که تا آخر سال یا شهریورماه سال آینده روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه متصل شوند، هم اکنون ۴۰ درصد از روستاها به شبکه متصل نیستند.


منبع:

1401/03/28
10:16:46
5.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات