وزیر ارتباطات تاكید كرد؛

دولت برای گسترش شبکه فیبر نوری با جدیت پای کار آمد

دولت برای گسترش شبکه فیبر نوری با جدیت پای کار آمد به گزارش دیجیتالر، وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه دولت برای توسعه فیبر نوری با جدیت پای کار آمد، اظهار داشت: این اطمینان را می دهم در لایه های بالا و در سطح هیئت دولت مشکلی از بابت همراهی با پروژه فیبر نوری وجود ندارد.به گزارش دیجیتالر به نقل از مهر، عیسی زارع پور در جلسه بررسی طرح توسعه شبکه دسترسی ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری با هدف عرضه گزارش اقدامات انجام شده توسط شرکتهای عرضه دهنده خدمات ارتباطات ثابت (FCPها) که در این پروژه با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طرف قرارداد هستند تاکید کرد: این پروژه، یک پروژه راهبردی و ملی است و نباید صرفا به آن بعنوان یک پروژه ارتباطی نگاه کرد.
وی اضافه کرد: امروز ارتباطات به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل گشته است و تلاش وزارت ارتباطات اینست که یک شبکه پرسرعت، باکیفیت و امن مبتنی بر فیبرنوری را برای مردم عزیز کشورمان فراهم آورد و بر بستر آن، انواع خدمات متنوع و باکیفیت را عرضه دهیم.
وزیر ارتباطات با تاکید بر این که طبیعی است که کارهای بزرگ موانع بزرگی هم دارد ولی نباید از این موانع ترسید اظهار داشت: از همان ابتدایی که ما مطرح کردیم به دنبال راه اندازی ۲۰ میلیون پورت مبتنی بر فیبرنوری برای منازل و کسب و کارها هستیم، خیلی ها آنرا نشدنی خواندند، البته شاید احساس این بود که دولت با این پروژه بزرگ همراهی نکند. اما شاهد بودید که دولت با جدیت پای کارآمد و موانع بزرگ یک به یک کنار زده شد. توسعه شبکه دسترسی ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری، یک پروژه راهبردی و ملی است و نباید صرفا به آن بعنوان یک پروژه ارتباطی نگاه کرد.
زارع پور ضمن اشاره به طرح برخی موانع از جانب شرکتهای توسعه دهنده شبکه فیبرنوری اظهار داشت: این اطمینان را می دهم در لایه های بالا و در سطح هیئت دولت مشکلی از بابت همراهی با این پروژه وجود ندارد اما در لایه های پایین تر طبیعی است که هنوز شاهد برخی عدم همراهی ها باشیم هرچند معتقدم که جای نگرانی وجود ندارد و این موانع هم انشالله حل خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه توسعه شبکه فیبرنوری نیازمند عزم ملی در بین همه دستگاه ها است، اظهار داشت: اساسا ما هم در وزارت ارتباطات تلاش خواهیم کرد که پیگیری های خویش را افزایش دهیم تا مساله هماهنگی بین دستگاهی به بدنه سازمان ها، وزارت خانه ها، استانداران و فرمانداران منتقل شود تا همه احساس کنند که درحال همراهی با یک پروژه ملی هستند.
وی خاطرنشان کرد: در سطح مردم هم اهمیت این پروژه باید فرهنگ سازی شود و آنها را مشتاق به بهره برداری از اینترنتی کرد که سرعت آن ۱۰۰ برابر سرعت فعلی شبکه های ارتباطی است.
در ابتدای این جلسه مدیران شرکتهای خصوصی توسعه دهنده شبکه دسترسی مبتنی بر فیبرنوری گزارشی از اقدامات، مشکلات و موانع پیشرو عرضه و انتظارات و درخواست های خود برای تسریع در پیشرفت این پروژه مطرح نمودند.
پس از آن صادق عباسی شاهکوه، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، بابیان این که تقریبا هر دو هفته یک مرتبه با شرکتهای توسعه دهنده شبکه فیبرنوری جلسه داریم، تاکید کرد که همواره برای رفع دغدغه های این شرکت ها تلاش می نماییم.
وی اضافه کرد: به موازات این جلسات هم به صورت مرتب برای کنار زدن موانع پیش روی شرکت ها، جلساتی با سازمان ها و وزارت خانه های در رابطه با این پروژه برگزار می نماییم و کوشیده ایم به چارچوبی از همکاریهای مشترک دست پیدا نماییم تا روند پیشرفت این پروژه تسریع شود.


منبع:

1401/05/28
16:42:42
5.0 / 5
191
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات