رئیس جهاد دانشگاهی:

جهاد دانشگاهی به دنبال پروژه های بزرگ ماموریت گرا از نظام است

جهاد دانشگاهی به دنبال پروژه های بزرگ ماموریت گرا از نظام است دیجیتالر: بجنورد- ایرنا- رئیس جهاد دانشگاهی بر برنامه ماموریت محور تصریح كرد و اظهار داشت: هم اكنون به دنبال پروژه های بزرگ ماموریت گرا از نظام هستیم.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا سیدحمید رضا طیبی سه شنبه در گفت و گوی با خبرنگاران استان خراسان شمالی اظهار نمود: هفت ماموریت در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است و در اجرای طرح های بزرگ و تكرار پذیر كشور بازار را راحت در اختیار خارجی ها قرار نخواهیم داد.
رئیس جهاد دانشگاهی اضافه كرد: در پنج مبحث در زمینه حمل و نقل ریزی و آب ماموریت داریم.
طیبی اظهار نمود: برای اثرگذاری فعالیت های جهاد در پیشرفت كشور در برنامه ششم توسعه بر برنامه
'عرضه محور' تاكید شده و تمامی واحدها موظفند بر مبنای نیاز منطقه ای خود، فعالیت شاخصی داشته باشند.
وی اظهار داشت: در همین راستا فعالیت های مورد انتظار در جهاد دانشگاهی خراسان شمالی را، تولید پژوهشكده صنایع غذایی با منشاء دامی، تولید مركزی برای عرضه خدمات پزشكی در حوزه های درمان سرطان، درمان ناباروری، درمان زخم های دیابت، سلول درمانی، اجرای طرح مشاغل خانگی و طرح اصلاح نژاد درختان گردوی پیوندی ذكر كرد.
وی با اشاره به اینكه حركت جهاد دانشگاهی در زمینه سلول های بنیادی حركتی در مرز علم است، افزود: تجاری سازی این طرح بسیار كاربردی و به دنبال توسعه فعالیت های این حوزه در تمام استان ها هستیم.
رئیس جهاد دانشگاهی پژوهشكده گیاهان دارویی را از نیازهای مبرم كشور عنوان نمود كه برای اولین بار در جهاد دانشگاهی عملیاتی شد.
طیبی اظهار نمود: واحدهای جهاددانشگاهی موظف به تولید ایده شاخص بومی قابل تبدیل به فناوری هستند.
رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینكه در برنامه ششم توسعه بر برنامه عرضه محور تاكید گردیده است، اظهار داشت: تمامی واحدهای جهاد دانشگاهی موظف به تولید ایده شاخص بومی قابل تبدیل به فناوری اند.
طیبی در بخشی از سخنان خود در مورد فعالیت های دانش بنیان جهاد دانشگاهی افزود: سیاست جهاد بر این بوده كه فناوری هایی كه در این نهاد به بلوغ رسیده و به جامعه در قالب مركز تخصصی خدمات می دهند، در قالب ثبت شركت فعالیت های خویش را ادامه دهند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همینطور از عرضه مجوز فعالیت به 16 شركت دانش بنیان در زمینه گوناگون اطلاع داد و اظهار داشت: عرضه مجوز به 16 شركت دیگر هم در دست بررسی می باشد.
این مسئول كشوری برای معرفی رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی و بازدید از چند طرح علمی به بجنورد سفر یك روزه داشت.
3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعی** انتشار: سیدحسین قدسی


1396/10/24
19:31:25
5.0 / 5
5286
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات