راهکار هوشمندانه دوبی برای دوچرخه سواران

راهکار هوشمندانه دوبی برای دوچرخه سواران دیجیتالر: دوبی بتازگی از طرحی آگاهی داده است که هدف آن ایجاد یک مسیر دوچرخه سواری با قابلیت کنترل آب و هوا به طول 93 کیلومتر برای خنک نگه داشتن دوچرخه سواران است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، به شهرهای دوستدار دوچرخه سواری و پیاده روی فکر کنید؛ احیانا به جایی مانند آمستردام یا اوترخت خواهید رسید، اما شاید دوبی نیز در نهایت در صورت تحقق یک طرح بلندپروازانه جدید، در این راه باشد. دوبی بتازگی از طرحی آگاهی داده است که هدف آن ایجاد یک مسیر دوچرخه سواری با قابلیت کنترل آب و هوا به طول ۹۳ کیلومتر برای خنک نگه داشتن دوچرخه سواران است.

این مسیر که Loop نام دارد، از یک مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی محصور به طول ۹۳ کیلومتر (۵۷ مایل) تشکیل شده است که می تواند در وضعیت سخت کویری نیز پایدار باشد.


Loop توسط استودیوی محلی Urb طراحی شده است و این استودیو ماموریت دارد زیرساخت های دوبی را برای دوچرخه سواران و عابران پیاده بهبود بخشد، تا جایی که دوچرخه سواری و پیاده روی به روش اصلی حمل و نقل برای رفت و آمد روزانه برای بیشتر ساکنان آن تبدیل گردد.
یک مشکل بزرگ برای ورزش راحت در فضای باز دوبی، آب و هوای دوبی است که اغلب بسیار گرم است. برای پرداختن به این موضوع، Urb در نظر دارد که مسیر دوچرخه/عابر پیاده را در یک ساختار شیشه ای با ظاهری آینده نگر محصور کند که بر روی چند پایه که از سطح زمین فاصله دارد، قرار داده شده و فضای داخلی آن قابلیت کنترل آب و هوا را دارد. واضح است که خنک نگه داشتن چنین فضای وسیعی به انرژی زیادی نیاز دارد که Urb می گوید این انرژی از منابع تجدیدپذیر تامین می شود. راه حل آنها «کفپوش جنبشی» (Kinetic flooring) است، اما شاید انرژی خورشیدی نیز باتوجه به آب و هوای محلی مناسب باشد.


Loop علاوه بر مناطقی که برای دویدن، پیاده روی و دوچرخه سواری و امکانات مرتبط دارد، مملو از فضای سبز فراوان، با تعداد زیادی گیاه و درخت، پارک های کوچک متعدد، امکانات ورزشی و امکانات کشاورزی شهری برای بهبود تولید غذا در منطقه خواهد بود.
در بیانیه مطبوعاتی Urb توضیح داده شده است: برنامه ریزی شده است تا Loop بیش از ۳ میلیون نفر از ساکنان را با بهره گیری از یک روش حمل و نقل سالم به خدمات و محلهای کلیدی با پیاده روی و دوچرخه سواری در عرض چند دقیقه متصل کند. این مکان یک محیط لذت بخش با قابلیت کنترل آب و هوا در تمام طول سال فراهم می آورد تا پیاده روی و دوچرخه سواری را به روش اصلی حمل و نقل برای ساکنان دوبی تبدیل کند. هدف این است که تا سال ۲۰۴۰ دوچرخه سواری و پیاده روی به روش اصلی حمل و نقل روزانه برای بیش از ۸۰ درصد از ساکنان دوبی تبدیل گردد.


یکی از نمایندگان Urb اظهار داشت که این پروژه هم اکنون در مرحله تحقیقاتی است. این یک هدف بزرگ است که تصور تحقق آن دشوار است، اما اینجا خاورمیانه است؛ جایی که پروژه های جسورانه ای مانند برج خلیفه و حتی The Line را می توان امکان پذیر دانست.
منبع:

1401/11/16
10:24:53
5.0 / 5
199
تگهای خبر: تولید , خدمات , ساخت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات