جشنواره فروش ویژه بازی های برتر ایرانی

جشنواره فروش ویژه بازی های برتر ایرانی به گزارش دیجیتالر امسال برای اولین بار همراه با جشنواره بازی های رایانه ای تهران، جشنواره فروش بازی های برتر ایرانی برگزار می گردد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، نشست خبری هفتمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران امروز 30 آبان ماه با حضور حسن كریمی قدوسی -مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای- و محمد حاجی میرزایی -دبیر جشنواره- برگزار گردید.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان این كه جشنواره فروش در جهت توسعه و رونق كسب و كار سازندگان بازی در كشور و همینطور ترویج استفاده از بازی های ایرانی در میان مصرف كنندگان است اظهار داشت: امسال به طور جدی تری به مبحث مصرف بازی های رایانه ای ایرانی توجه خواهد شد. در این راستا برگزاری دو جشنواره فروش نوروزی و تابستانه برنامه ریزی شده است كه اولین دوره آن بلافاصله بعد از اختتامیه جشنواره بازی های رایانه ای تهران به مدت یك ماه برگزار می گردد.

وی ادامه داد: در این جشنواره فروش، 40 بازی برتر یا در واقع نامزدهای جشنواره كه داوران آنها را انتخاب می كنند، حضور خواهند داشت و در فروشگاه های دیجیتال منتخب عرضه خواهند شد. به ازای هر میزان فروشی هم كه داشته باشند، بنیاد تا یك سقف مشخصی از آنها حمایت كرده و به آنها جایزه می دهد.

كریمی قدوسی با بیان این كه این جشنواره فروش با الهام از تجربیات موفق بین المللی مانند مالزی برپا می گردد اظهار داشت: این جشنواره علاوه بر توسعه بازی های موبایلی و كامپیوتری، به فروشگاه های دیجیتال هم كمك خواهد نمود و فروشگاه های تازه شكل گرفته ای مانند هیولا و آریو از آن منتفع می شوند.

وی ادامه داد: مطالعات ما نشان داده است كه در خلال سال های آینده خرید سی دی بازی به طور مرتب كاهش یافته و مردم نیازهای شان را با استفاده از بازارهای دیجیتال رفع خواهند كرد و ما هم در جشنواره مردم را برای خرید بازی ایرانی از بازارهای دیجیتال داخلی تشویق می كنیم.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای درباره این نگرانی كه حجم بالای ترافیك مورد نیاز برای دانلود بازی های PC ممكن است تهدیدی برای توسعه فروش دیجیتال این بازی ها باشد اظهار داشت: چهارشنبه گذشته با وزیر ارتباطات صحبت كردم و ایشان گفت با مدل جدید تعرفه گذاری اینترنت به صورت غیرحجمی، این مشكل كاملا برطرف می گردد.

تلاش برای توسعه بازار بازی های رایانه شخصی (PC)

محمد حاجی میرزایی، دبیر جشنواره بازی های رایانه ای تهران هم در این نشست خبری اظهار داشت: در سال های اخیر فروش بازی های موبایلی ایرانی از بازی های كامپیوتری پیشی گرفته اند و در بخش موبایل شاهد رونق خوبی هستیم.

وی اضافه كرد: كاهش فروش بازی های PC ایرانی سبب شده تا توسعه این بخش در كشور با مشكلاتی روبرو شود. برپایه نظر بازی سازان و همینطور آمار واحد پژوهش بنیاد ملی بازی های رایانه ای، پخش بازی های PC با مشكلات زیادی روبرو است و باید به سمت عرضه این بازی ها با استفاده از فروشگاه های دیجیتال باشیم.

دبیر جشنواره بازی های رایانه ای تهران با بیان این كه پیشرفت تكنیكی در بازی های كامپیوتری ایرانی چشم گیر است اظهار داشت: در جشنواره فروش بازی های برتر ایرانی ساز و كاری را فراهم نموده ایم تا بازی های PC هم به اندازه بازی های موبایلی دیده شوند.

حاجی میرزایی با بیان این كه بازی سازان به جای آن كه به دنبال حمایت های مالی باشند، باید بتوانند سرمایه ساخت بازی بعدی خویش را از مردم و با استفاده از فروش بازی فراهم كنند اظهار داشت: در جشنواره فروش بازی های برتر ایرانی، فروشگاه های عرضه دیجیتال بازی های كامپیوتری و موبایلی، بلیت های خرید 10 هزار تومانی را به كاربران خواهند فروخت. بازیكنان هم با استفاده از این بلیت ها، در طول مدت جشنواره (19 اسفند تا 20 فروردین) هم می توانند در قرعه كشی بزرگ خریداران بازی های ایرانی شركت نمایند و هم به مبلغ بلیت های خریداری شده، از ماركت های دیجیتال بازی بخرند.

وی با بیان این كه پیش بینی ما این است كه مبلغ قابل توجهی در طول جشنواره به سبد نوروزی فروش بازی های ایرانی افزوده شود اظهار داشت: علاوه بر این بنیاد ملی بازی های رایانه ای هم 40 درصد میزان فروش بازی ها (تا یك سقف مشخص) را به عنوان جایزه به تولیدكنندگان بازی پرداخت خواهد نمود.

حاجی میرزایی اظهار داشت: قرار است دو بار در سال جشنواره فروش برگزار گردد كه یكی بعد از آخر جشنواره بازی های رایانه ای تهران و دیگری بعد از رویداد TGC خواهد بود و بازی های برتر در هركدام از جشنواره ها یك بار می توانند ششركت كنند.

دبیر جشنواره بازی های رایانه ای تهران با بیان این كه فراخوان این جشنواره یكم آذرماه منتشر می گردد اظهار داشت: بازی سازان تا آخر دی ماه فرصت خواهند داشت بازی های خویش را ارسال نمایند.

وی ادامه داد: به مانند سال قبل امسال هم از داوران بین المللی در كنار داوران ایرانی بهره خواهیم برد و وزن و تعداد داوران خارجی افزایش پیدا خواهد نمود.

آیین اختتامیه این دوره از جشنواره هم ۱۹ اسفند ماه و در تالار وحدت برگزار می شود. 

1396/08/30
19:28:45
5.0 / 5
5366
تگهای خبر: بازی , دیجیتال , رایانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات