شهری در آلمان با انرژی تجدیدپذیر روشن شد

وقتی برق می رود اما كسی متوجه نمی شود!

وقتی برق می رود اما كسی متوجه نمی شود! به گزارش دیجیتالر شبكه برق شهری در آلمان به مدت یك ساعت قطع شد اما كسی متوجه آن نشد، چون كه در این مدت از برق ذخیره شده ای كه توسط انرژی های تجدیدپذیر تولید شده و در باتری های مخصوص ذخیره شده بود، استفاده شد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، چراغ های چشمك زن جشن كریسمس با وجود قطع برق در شهر بوردسهولم(Bordesholm) آلمان همچنان درخشان و روشن بودند، چون كه شبكه برق این شهر به سرعت منبع تغذیه خویش را به استفاده از برق تولید شده توسط انرژی تجدیدپذیر تغییر داد.
بنابراین تمامی ۷۵۰۰ ساكن این شهر به نخستین شهروندان آلمانی تبدیل شدند كه در حالیكه كاملاً از شبكه برق محروم شده بودند، به مدت یك ساعت به شكل صد درصدی از انرژی تجدیدپذیر استفاده كردند.
بعد از گذشت این یك ساعت، وقتی باردیگر برق شهر وصل شد هیچ یك از شهروندان متوجه قطعی برق نشده بودند.
منبع تغذیه در بوردسهولم توسط یك سیستم ذخیره سازی ۱۰ مگاوات و همینطور اینورترهای باتری فعال شد.
این باتری ها نه تنها به تثبیت منبع تغذیه و ذخیره انرژی تولید شده توسط انرژی های تجدیدپذیر كمك می كنند، بلكه سبب كاهش انتشار كربن هم می شوند.
این سیستم بعنوان بخشی از "شبكه محلی مستقل" با قابلیت عملكرد مانند یك جزیره طراحی شده است كه در هنگام قطع برق به كمك می آید و به بهره برداری می رسد.


"بوریس ولف" معاون اجرایی شركت برق این شهر اظهار داشت: این آزمایش موفق یك نقطه عطف مهم در انتقال انرژی است. این كار نشان داد كه انرژی های تجدیدپذیر می توانند بدون تاثیر بر ثبات سیستم، انرژی را تأمین كنند.
این واقعیت كه هیچ كس متوجه قطع برق و جابجایی شبكه از برق عادی به انرژی های تجدیدپذیر و بازگشت آن نشد، به خودی خود یك شاهكار بود.
"فرانك گانتر" مدیرعامل شركت برق این شهر اظهار داشت: این اتفاق نمایش قابل ملاحظه ای از چگونگی امكانپذیر بودن این كار و صرفه اقتصادی و سودآور توسعه سیستم های تجدیدپذیر به همراه ظرفیت های ذخیره سازی مورد نیاز است، بدون اینكه خطری اعتبار آنرا تهدید كند.
وی اضافه كرد: این یك نمایش خارق العاده بود، چونكه نشان داده است انرژی های تجدیدپذیر می توانند برای تأمین انرژی كل شهرها به صورت همزمان استفاده شوند.
"پل رابرت" مهندس توسعه این سیستم اظهار داشت: قطع اتصال، بهره برداری از شبكه جزیره ای و همگام سازی مجدد با شبكه بدون هیچ مشكلی پیش آمد و سیستم ذخیره سازی كل تقاضای برق شهر را تأمین كرد.1398/09/17
10:01:25
5.0 / 5
4609
تگهای خبر: باتری , تولید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات